“Які чудові кольори”: Папа Римський Франциск отримав картину від 11-річного митця з аутизмом Максима Бровченка

Напередодні нового – переможного для України – 2023-го року Папа Римський Франциск отримав символічний подарунок. Ним стала одна з останніх робіт Максима Бровченка, нашого «маленького українського Пікассо» з тимчасово окупованого Бердянську, під назвою «Рідна Україна переможе». До війни Максим малював неймовірні картини про космос, але після 24 лютого його роботи – про війну, перемогу і любов до України. Максим продає свої картини, а виручені гроші спрямовує на підтримку ЗСУ та дітей з аутизмом.

“Які чудові кольори”, – посміхнувся Папа Римський, розглядаючи картину Максима.

Цьогорічна новорічна ялинка у Ватикані особлива. Вона прикрашена іграшками, зробленими руками дітей з особливими ментальними потребами. Але подарунок Папі картини від Максима, хлопчика з аутизмом, і ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», що опікується дітьми з аутизмом, має значення, яке виходить далеко за межі різдвяних і новорічних свят. Картину разом із вишитим для Папи рушником, символом незламності і єдності у боротьбі за визволення з полону українських хлопців і дівчат, вручили рідні військовополонених із ГО «Вояцький визвіл».

“Ми з Максимом подарували цю картину від імені всіх українських діточок та родин, що постраждали внаслідок російської агресії, – пояснює Інна Сергієнко, засновниця ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім». – А також заради нашої перемоги, про яку мріють і яку наближають всі українці, навіть наші діти. Задля миру і любові на усій планеті”.

 

Ми сердечно дякуємо ГО “Вояцький визвіл”, Посольству України у Ватикані, Послу України у Ватикані Андрію Юрашу, Діані Юраш, Наталії Єпіфановій, завдяки зусиллям і сприянню яких нам вдалося доставити з України до Ватикану цей невеличкий, але такий символічний для всіх нас і нашої країни подарунок.