2011 рік – початок активної діяльності МГО «Дитина з майбутнім».

В умовах гострого дефіциту інформації, необізнаності суспільства і непідготовленості професійного середовища вибір був невеликим. Привернути увагу людей до проблеми аутизму в Україні було першим тактичним рішенням. Ми провели серію публічних акцій і досить швидко позиціонувались в інформаційному просторі країни.

Восени 2011 р. МГО провела свій перший «круглий стіл» під простою назвою «Аутизм в Україні є», де представникам ЗМІ та громадськості було вперше презентовано проблему аутизму комплексно і доступно.

У 2011 р. МГО також розпочала випуск щомісячного електронного журналу «Аутизм сьогодні», який виходить і досі. У липні 2020 р. вийшло його ювілейне – соте – число.

2 квітня 2012 року,в Міжнародний деньпоширенняінформаціїпро проблему аутизму, МГО «Дитина з майбутнім» спільно з Асоціацією батьків дітей з аутизмом організувала акцію«Мамо, я не шизофренік. Я аутист!». Того ж дня у Міністерстві охорони здоров’я за ініціативою МГО відбувся «круглий стіл», де обговорювались питання діагностування, лікування і соціальної адаптації дітей з аутизмом в Україні. На ньому вперше було оприлюднено офіційну інформацію про ситуацію з аутизмом в Україні. За даними МОЗ, із 2006 по 2011 роки захворюваність на розлади зі спектру аутизму у дітей в Україні зросла у 2,8 раза. Станом на 2011 рік в Україні налічувалося 1 804 дитини з діагнозом «Аутизм». Результатом акції став офіційний лист Міністерства обласним управлінням охорони здоров’я, в якому Міністерство вказало, що практика, коли після 18 років аутист отримує діагноз «Шизофренія», є хибною і не відповідає міжнародним стандартам.

Навесні 2012 р. МГО «Дитина з майбутнім» стала членом Асоціації «Autism Europe». Перша презентація МГО в новій якості відбулася у Стамбулі (травень 2012 р.) на Генеральній Асамблеї Асоціації. З доповіддю про ситуацію з аутизмом в Україні виступила засновник МГО Інна Сергієнко.

У 2013 р. за ініціативою МГО «Дитина з майбутнім», за підтримки народних депутатів та Уповноваженого Президента України з прав дитини вперше було створено робочу групу з питань аутизму при Адміністрації Президента України. Група займалася питаннями розробки механізму надання допомоги дітям з аутизмом від 6 місяців до 18 років в системі освіти.

2 квітня 2013 р. МГО організувала акцію «Аутисти повинні вчитися в школі»: батьки дітей з аутизмом та громадські організації вийшли до Міністерства освіти і науки з вимогою надати їхнім дітям можливість навчатися в школі. Як результат, невдовзі дітям з ментальними порушеннями було відчинено двері до навчання у школах.

14 червня 2013 року у Празі на конференції «Упораємося разом» Інна Сергієнко виступила з доповіддю «Два роки адвокації – конкретні результати».

Паралельно влітку 2013 р. фахівцями МГО було проведено велику роботу з підготовки та збору коментарів до проєкту закону з дошкільної освіти, який одразу ж було передано до Верховної Ради України.

Того ж року МГО спільно з «Українською медичною місією» презентувала і розпочала розповсюдження в регіонах України першого посібника з аутизму для педіатрів.

У вересні 2013 р. у Будапешті проходив 10-й міжнародний конгрес «Аутизм-Європа». Під час конгресу фахівці з усього світу ділилися практичними і науковими знаннями про аутизм, щоб допомогти пацієнтам та їхнім родинам поліпшити якість їхнього життя. Консул «Аутизм-Європа» в Україні й засновниця МГО «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко виступила з доповіддю про ситуацію з припиненням в Україні практики зміни діагнозу у 18 років з аутизму на шизофренію.

У грудні 2013 р. Інна Сергієнко виступила з доповіддю про ситуацію з аутизмом в Україні у Європарламенті (Брюссель), де проходило спільне засідання «Аутизм-Європа» і European Disability Forum за участю депутатів Європарламенту, на якому розглядалися найкращі європейські практики надання допомоги людям з аутизмом.

У 2014 р. МГО приєдналася до світової традиції – в Міжнародний день поширення інформації про проблему аутизму підсвічувати блакитним і золотим сяйвом великі будівлі та національні споруди. Починаючи з цього року, 2 квітня за ініціативою МГО і в партнерстві з представниками влади синім і золотим щороку світилися Стела Незалежності на Майдані Незалежності, будівлі Верховної Ради України та Міністерства охорони здоров’я України, Київської міської державної адміністрації на Хрещатику та інші. Згодом цю яскраву, важливу і красиву традицію підхопили інші організації та регіони, і сьогодні в Україні 2 квітня вже ніколи не проходить непоміченим.

У 2014 р. «Дитина з майбутнім» організувала «Ноту Миру» в ООН, звернувшись  до дружини Генерального Секретаря ООН пані Ю (Пак) Сун Дек із проханням допомогти в мирному вирішенні конфлікту на Сході України. «Ноту» своїми малюнками «підписали» діти з аутизмом зі всіх куточків України. Пані Ю (Пак) Сун Дек була глибоко зворушена посланням особливих дітей України і творчістю малюків: «Я бачу унікальну душу дітей через кольори і форми в їхніх роботах. Я глибоко щаслива отримати такий дорогоцінний подарунок», – підкреслила вона у своїй відповіді Інні Сергієнко. Від свого імені та імені свого чоловіка вона висловила надію на мир в Україні, підкресливши, що молиться за мирне існування кожного українця.

У травні 2014 р. у Люксембурзі відбулася Генеральна Асамблея міжнародної асоціації Autism Europe. Обговорювалися питання, пов’язані з діяльністю асоціації та прийомом нових членів. Відбулися навчальні семінари, дискусії, серед тем яких – доступ осіб з аутизмом до освіти і зайнятості. Інна Сергієнко виступила зі звітом про ситуацію з цього питання в Україні.

У 2014 р. засновниця МГО «Дитина з майбутнім» і консул «Аутизм-Європа» Інна Сергієнко стала лауреатом престижної міжнародної премії INAP 2014 (Naturally Autistic People Awards) у номінації Community Mentor («Наставник співтовариства»). Вперше представник України отримав таку почесну нагороду за внесок у розвиток аутистичної спільноти у своїй країні.

4 червня 2014 року в Україні відбулися парламентські слухання «Освіта, охорона здоров’я та соціальне забезпечення дітей з порушенням психофізичного розвитку: проблеми та шляхи їх вирішення». МГО «Дитина з майбутнім» виступила одним із активних лобістів проведення парламентських слухань з компонентом «аутизм», їх співорганізатором та одним зі спікерів.

У 2014 р. також стартував курс для фахівців «Аутизм: проблеми комплексної допомоги. Концепція ТЕAССН: методи та методики». Курс було розроблено та організовано МГО «Дитина з майбутнім» і Консультативним центром для осіб з аутизмом «Справа Кольпінга» спільно зі Львівським національним університетом імені Івана Франка за підтримки НПУ ім. М.П. Драгоманова.

На початку 2015 р. МГО оприлюднила результати свого першого всеукраїнського опитування щодо ситуації з аутизмом, учасниками якого стали 24 громадські організації та понад 120 родин з дітьми з аутизмом з усіх регіонів України. Метою опитування було виявлення найбільш гострих проблем цієї сфери в Україні. Такими сферами респонденти назвали «фахівців», діагностику», «чиновників».

У 2015 р. МГО також запустила проєкт підготовки волонтерів «Біфрендер». Метою проєкту стало навчання волонтерів комунікації з сім’ями, які виховують дітей з аутизмом, і надання їм безкоштовної допомоги.

У 2016 р. МГО спільно з Асоціацією батьків дітей з аутизмом та МОН України  презентували Дорожню карту, яка детально роз’яснювала, як потрапити до садочка чи школи в рамках інклюзивного навчання. Дорожня карта з організації дошкільного та шкільного інклюзивного навчання для дітей з аутизмом розповсюджується по всій Україні серед громадських організацій та навчальних центрів.

Також МГО організувала унікальне заняття з соціалізації для дітей з аутизмом «Безпека понад усе!», яке відбулося в пожежній частині м. Києва. Діти познайомилися з професією пожежника та пожежною технікою, відвідали Музей пожежника.

«Дитина з майбутнім» виступила партнером міжнародного фонду ANCA, який щорічно проводить всесвітній фестиваль для людей з аутизмом та вручає нагороди за досягнення в різних сферах. Фонд організував збір заявок від України, за результатами якого Україну на відбірковому турі представляли семеро малюків з аутизмом.

У 2016 р. Міністерство освіти і науки України та МГО підписали Меморандум про співробітництво, який допоміг об’єднати зусилля щодо надання соціально-психологічної, освітньої та юридичної допомоги сім’ям, у яких є люди з аутизмом, інтегрувати дітей з аутизмом у суспільство, сприяти реалізації регіональних, місцевих та міжнародних програм, індивідуального навчання, виховних та корекційних процесів.

У 2016 р. МГО в партнерстві з Національним університетом фізкультури і спорту ініціювала перший, а у 2017 р. – другий навчальний курс унікальної методики з фізичної реабілітації дітей – 3C-терапії – для спеціалістів.

У 2017 році  МГО «Дитина з майбутнім» підтримала ініціативу народного депутата України Юрія Мірошниченка, ставши співзасновником і модератором  національної парламентської платформи «Україна, дружня до аутизму».

Упродовж 2017–2019 рр. представники МГО «Дитина з майбутнім» активно працювали над розробкою рекомендацій та змін до законодавчих актів України в галузях освіти і працевлаштування осіб з ментальними порушеннями.

У квітні 2018 р. МГО «Дитина з майбутнім» у партнерстві з дружніми організаціями стала ініціатором та організатором проведення міжнародної конференції «DIR Floortime, ерготерапія та сенсорна інтеграція для всіх» (Київ, «Український дім»).

А вже у 2019 р. МГО ініціювала і провела в партнерстві з дружніми організаціями в Києві Першу міжнародну практичну конференцію з аутизму IPAC-2019, яка вперше в Україні зібрала під своїм дахом найбільш визнаних у світі спікерів і фахівців з питань аутизму. Маючи великий практичний досвід діяльності у сфері аутизму в Україні, команда МГО «Дитина з майбутнім» одразу висунула до нього та його учасників досить високі вимоги. Мабуть, це й стало причиною того, що українські та міжнародні ЗМІ та експерти назвали цю конференцією «чи не найбільшим майданчиком з концентрації практичного досвіду й наукових досягнень у сфері аутизму в Центральній та Східній Європі».

У листопаді 2020 р. відбудеться Друга міжнародна практична конференція з аутизму IPAC-2020. Її головними темами будуть роль сім’ї у вихованні дитини з аутизмом, правильна підготовка дитини до інклюзії та інші вкрай важливі теми. Спікерами конференції стануть визнані світові та українські фахівці. У зв’язку з карантинними заходами через пандемію коронавірусу конференція проходитиме в онлайн-режимі, тому умови участі в ній будуть фізично простішими. Стежте за нашими новинами та анонсами і ставайте учасниками конференції в листопаді 2020 р. Додаткова інформація – …

Навесні 2020 р., у зв’язку із запровадженим в Україні карантином, викликаним глобальною пандемією коронавірусу, МГО «Дитина з майбутнім» виступила з ініціативою «Станьмо сильнішими!» Спільно зі своїми друзями та партнерами МГО об’єднала наявні інформаційні ресурси, щоб люди з аутизмом, їхні родини були максимально поінформованими в цей непростий час, мали доступ до корисної професійної інформації, отримували рекомендації та підтримували комунікації з навколишнім середовищем в онлайні.

Дефіцит живих комунікацій під час карантину-2020 МГО вирішила заповнити ще одним своїм новим проєктом – серією регулярних відкритих онлайн-семінарів для дітей з аутизмом та їхніх родин, які проводять відомі українські та іноземні фахівці, команда МГО, фахівці «Дитина з майбутнім» і, звичайно, засновниця МГО Інна Сергієнко з сином Мішею. Ці щотижневі онлайн-стріми швидко набули популярності, їхня аудиторія постійно зростає.

МГО «Дитина з майбутнім» є ініціатором та організатором проведення національних опитувань з питань аутизму. Зважаючи на брак статистичних даних з цього питання в Україні та специфічність цільової аудиторії, результати опитувань є унікальними маркерами, що відображають думку громадян України, які мають особисте чи професійне відношення до аутизму. Перше опитування МГО було проведено у 2014 році, останнє, в рамках загальноєвропейського опитування Autism Europe «Аутизм і освіта», – у 2019-му. Цікаво, що понад 70% учасників опитування-2019 відповіли, що ситуація з аутизмом в Україні за останній час суттєво покращилась.

У 2018–2020 рр. магістральними напрямами діяльності МГО «Дитина з майбутнім» стали інклюзія та створення в Україні умов для відкриття робочих місць для дорослих осіб з особливостями розвитку. Решта напрямів діяльності залишаються для МГО також пріоритетними.

З нашими постійно діючими проєктами, двері яких завжди відчинено для нових учасників, ви можете ознайомитися просто тут, на сайті.