Для відкриття інклюзивного класу в звичайній школі або іншому навчальному закладі батьки дитини з особливими освітніми потребами (ООП) повинні звернутися до керівника навчального закладу з відповідною заявою. Крім того, до нього необхідно додати висновок інклюзивного ресурсного центру (ІРЦ).

Однак батьки повинні подбати про це заздалегідь – ще до набору дітей до першого класу. Оскільки всі працівники школи повинні бути готові прийняти на навчання дитини з особливими освітніми потребами. Для цього вони повинні подбати не тільки про необхідні фахівцях, в тому числі і асистент вчителя, а й про методичну базі або обладнання. Таким чином, школа має час, щоб створити комфортні умови для навчання всіх учнів інклюзивної класу.

Що стосується асистента дитини?

Відкриття інклюзивного класу

Що стосується асистента дитини, то його батьки, при необхідності, повинні забезпечити самостійно, оскільки ця посада вважається Непедагогічна. Таку функцію може виконувати мама або тато учня / учениці, або уповноважений ними людина. Відкриття інклюзивного класу передбачає виплату державою відповідних субвенцій дітям з ООП.

Крім того, для таких школярів команда фахівців повинна розробити індивідуальну програму, обговорюючи її з батьками. Поспілкуватися з останніми і ознайомитися з висновком ІРЦ необхідно також вчителю інклюзивного класу і його асистенту. Вони повинні знати всі особливості дитини з ООП, якого навчатимуть.

Тільки завдяки організованому співпраці батьків, керівництва школи, вчителів і дітей можна домогтися того, щоб освітній процес став результативним для всіх учнів інклюзивної класу.