У сучасному світі ґаджетів та технологій булінг (цькування) набув іншого – ще жорстокішого відтінку. Адже будь-яке відео зі знущаннями може потрапити у мережу, чим нанести жертві ще більшої психологічної травми.

Особливо булінг поширений у шкільному середовищі. Його об’єктами може стати будь-яка дитина, яка чимось не схожа на інших. Саме тому аутисти часто найпершими опиняються в групі ризику. Оскільки такі діти вирізняються з-поміж своїх однолітків.

Як же протидіяти булінгу? Саме на цю актуальну тему під час Другої міжнародної практичної конференції з аутизму говоритиме Стівен Шор зі США – професор з освіти людей з особливостями розвитку Адельфійського Університету, який має діагноз «Атиповий розвиток із сильними аутичними ознаками».

Він наголошує: булінг надзвичайно сильно впливає на становлення особистості. Адже якщо дитина стала об’єктом цькування у школі, у неї знижується самооцінка та виникають труднощі у стосунках, – навіть із батьками. А окрім того, це може призвести до депресії, яка, якщо не спробувати подолати її завчасно, може обернутись трагічними наслідками.

Саме тому під час конференції Стівен Шор дасть поради батькам та педагогам щодо того, як виявити та викорінити ознаки цькування у групі дітей, у класі та на рівні школи.

Друга міжнародна практична конференція з аутизму «IPAC-2020» відбудеться 21–22 та 28–29 листопада в онлайн форматі. Темою заходу стане інклюзія та супровід сім’ї. Виступлять на конференції 18 міжнародних та українських експертів.

Дізнатись більше про конференцію та як на неї потрапити можна тут: https://conf.cwf.com.ua/