До Міжнародного дня інформування про аутизм МГО “Дитина з майбутнім” завітала на форум “Інші”

2 квітня 2024 року в рамках заходів до Міжнародного дня інформування про аутизм відбувся форум “Інші” в Запоріжжі, організатором якого виступила ДСНС області. Захід, який проходив у “Запорізькому академічному обласному театрі юного глядача” позначився виступами експертів з РАС, представників ДСНС, владних структур загальнодержавного та місцевого рівнів, національної поліції України. До форуму долучилися і консул “Аутизм Європа” та засновниця МГО “Дитина з майбутнім” Інна Сергієнко та директорка Фонду Ірина Сергієнко. 

Метою заходу стало обговорення найболючіших питань сьогодення у сфері аутизму та розповсюдження інформації про розлад, його прояви та проблеми, адже лише за офіційною статистикою в Україні зареєстровано понад 20 тисяч осіб з РАС віком до 18 років. 

Директорка МГО “Дитина з майбутнім” розповідала слухачам про дітей з аутизмом під час війни і підсумувала: 

“Наразі дуже важливо говорити про найболючіше, а саме як допомогти маленьким українцям з аутизмом, як працювати та підтримати дітей з розладом у критичних ситуаціях. Так, однією з особливостей аутизму є сенсорна гіперчутливість. Аутисти часто страждають від звукового перевантаження, тому, наприклад, шум від сирен і натовпу в бомбосховищах їм пережити надто складно. Для нормотипової людини це вкрай важко, а для аутистів це просто жах. І таких особливостей РАС багато, прикладів складнощів, які переживають люди з аутизмом можна навести сотні. Тому ми маємо інформувати суспільство про аутизм, аби всі українці попри стан здоров’я отримували потрібну допомогу та підтримку”.   

Також в рамках Форуму пройшла виставка картин юного митця з аутизмом Максима Бровченка з тимчасово окупованого Бердянська. Хлопчина став відомим не лише завдяки художньому хисту та неймовірно чутливим картинам, а й написавши унікальну книгу “Планета А”, яка вже стала посібником у багатьох європейських країнах. 

“2 квітня у Міжнародний день обізнаності про аутизм – особливий та символічний день для всіх осіб з аутизмом у світі. У цей день ми разом кожного року говоримо про аутизм та розповсюджуємо інформацію про допомогу особам з розладом, що надважливо для розвитку гармонійного та толерантного суспільства. Цей рік проходить під девізом багаторічної кампаніі “Видимі”, яку започаткував “Аутизм Європа”. Вона орієнтована на привернення уваги до потреб людей з аутизмом та факту, що вони часто залишаються непомітними в багатьох сферах. Тож давайте всі разом зробимо крок назустріч “видимих”, – зазначила Інна Сергієнко. 

Відеозвернення консулу “Аутизм Європа” до Міжнародного дня інформування про аутизм можна подивитись на нашому телеграм-каналі “Аутизм & Інклюзія”. 

По закінченню заходу гості змогли насолодитися виступом українського гурту “Situation”, солістка якого є людиною з розладом аутистичного спектра.