У Житомирі обговорили тему дітей з ментальними порушеннями в інклюзивному просторі

5 лютого в Житомирі відбувся практичний семінар «Дитина з ментальними порушеннями в сучасному інклюзивному просторі», який провела Консул європейської асоціації «Аутизм-Європа» та засновниця Міжнародної громадської організації «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко.

Житомирські педагоги, а також батьки дітей з особливими потребами вкотре запросили Консула, оскільки відчувають необхідність поглиблення знань у цій сфері.

Семінар відбувся на базі загальноосвітньої школи № 28 міста Житомира. Це інклюзивна школа, в якій навчається близько 20 дітей з різними нозологіями.

«Ми постійно працюємо над тим, щоб нашим спеціалістам було в кого навчатися, — розповідає організаторка заходу Алла Шовтюк, директорка КУ «Другий інклюзивно-ресурсний центр» Житомирської районної ради. — Тому й запрошуємо до себе на семінари спікерів з актуальними темами. Сьогодні нам важливо зрозуміти, як правильно впровадити інклюзивне навчання».

У рамках семінару учасники почули про сенсорні особливості аутистів, про те, як правильно готувати їх до інклюзії, як ввести дитину з ментальними порушеннями в колектив та підтримати в закладі освіти. Говорили також про аналіз та корекцію проблемної поведінки дитини з особливостями розвитку в контексті інклюзії.

«На жаль, сучасний стан підготовки фахівців в Україні для роботи в інклюзивному освітньому середовищі не задовольняє суспільних запитів і потреб, тому попит на інформаційні семінари дуже високий, — відзначає Галина Лозова, директорка МГО «Дитина з майбутнім», — тому ми відгукуємося на запрошення регіонів та ділимося інформацією у форматі семінарів».

«Фахівці та батьки особливих дітей насамперед повинні розуміти, хто такі аутисти, як приймати таких дітей, які в них особливості та чим це пояснюється, — розповідає Інна Сергієнко. — В рамках своїх навчальних семінарів країною я завжди надаю інформацію, яка актуальна для аудиторії, що зібралася. Так, у Житомирі ми були вже багато разів, тому зараз я розповідаю про адаптацію дітей з аутизмом до інклюзивного середовища — це актуальна проблему, яку нині слід вирішувати на місцях».

Семінар з аутизму в Житомирі відбувається в рамках регіонального туру Консула «Аутизм-Європа» Інни Сергієнко, яка отримала міжнародну нагороду від INAP (International Naturally Autistic People Awards) у номінації Community Mentor («Наставник спільноти»).