«Дитина з аутизмом: її природа та адаптація до соціуму» – семінар з такою назвою 24 січня відбувся у місті Городище, що на Черкащині. Провела його Консул європейської асоціації «Аутизм Європа» та засновниця міжнародної громадської організації «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко.

У рамках цього заходу Інна Сергієнко розповіла про спосіб мислення особливої дитини, її сенсорні особливості та як з ними працювати. Також Консул поділилася інформацією про психологічні проблеми, які можуть виникати у дітей з аутизмом вдома чи в навчальному закладі. Слухали Консула місцеві вчителі, асистенти вчителів, вихователі, методисти дошкільних закладів, психологи та батьки дітей з аутизмом.

«Фахівці та батьки особливих дітей в першу чергу повинні розуміти, хто такі аутисти, як приймати таких дітей, які вони мають особливості та чим це пояснюється. Такі базові речі дають можливість сприймати аутистів такими, якими вони є і відповідно працювати з ними, – підкреслила Інна Сергієнко.

Нагадаємо, подібні семінари консул проводить з 2013 року. Під час заходу обговорюють, зокрема, регіональні проблеми з аутизмом. Це майданчик, який дає змогу поспілкуватися педагогам та батькам особливих дітей, а також перейняти досвід успішних кейсів. Подати заявку на проведення семінару може кожне українське місто.