В останній зимовий день – 29 лютого 2024 року – пройшла чергова виставка неймовірних картин 12-річного аутиста Максима Бровченка. Захід відбувся в Черкасах для майбутніх українських рятувальників – курсантів ЧІПБ імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України та Національного університету цивільного захисту України.
На експозиції “маленький український Пікассо”, як митця прозвали українські ЗМІ, представив близько 30 картин, які намалював сам – на космічну та патріотичну тематику. Глядачі змогли також насолодитися роботами, які Макс присвятив безцінній праці та надзвичайній, подекуди надлюдській сміливості українських рятувальників у ці надскладні для нашої держави часи.
Ірина Сергієнко, директорка МГО “Дитина з майбутнім”, відзначила:
“Ми невимовно вдячні нашим українським рятувальникам за подвиги, які стали для них, на превеликий жаль, буденністю. Тож долучитися до заходу, присвяченому їх щоденному героїзму – це велика честь. Максим Бровченко, талантом якого опікується наша організація багато років поспіль, вже став символом справжнього патріотизму, самопожертви та відданості справі заради майбутньої Перемоги. І ми дуже раді тому, що картини сподобалися майбутнім героям, а у декого навіть викликали сльози”.
Ми нагадаємо, що до початку повномасштабної війни в Україні Максим малював виключно космос, адже захоплювався незвіданими просторами далеких таємничих галактик. Та після російського вторгнення та окупації рідного Бердянська хлопець почав малювати свою стражденну Батьківщину, страшні людські трагедії, пов’язані з війною, та щосили вірити у якнайшвидшу Перемогу над ворогом. Майже всю свою колекцію намальованого Максим продає, а виручені кошти направляє на підтримку ЗСУ, за що і отримав відзнаку з рук Президента України Володимира Зеленського.
Також нещодавно у Максима Бровченка вийшла книга “Планета А”, яка стала дебютним твором юного письменника-початківця. В ній автор розповідає про жителів невідомої планети, які дивом опинилися на Землі, даруючи людям свої знання, технології і, головне, таку надзвичайну повагу і любов до всього живого, що вони не знають що таке війна. Книга настільки вразила перших читачів, що у квітні 2024 року виходить у Празі її перший переклад – чеською мовою.