Президент України Володимир Зеленський та Перша леді Олена Зеленська відзначили  Максима Бровченка, 10-річного художника з Бердянська

12 серпня 2022 року у День молоді України у Білій залі Героїв України Маріїнського палацу відбулося відзначення президентом України дітей-учасників акції “Діти-рятувальники – герої війни”, яку проводить ДСНС України. Захід присвячений дітям, які попри свій вік допомагають захисникам вітчизни та борються проти окупанта. Серед восьми відзначених маленьких героїв був і Максим Бровченко, талантом якого опікується ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” вже кілька років поспіль.

Маленького “українського Пікассо”, як Максима встигли наректи у ЗМІ, разом з іншими хоробрими та достойними відзнаки дітьми було запрошено на урочисту церемонію вручення нагород за допомогу Збройним силам України та вклад у боротьбу проти загарбників.

Максим Бровченко малює унікальні картини про Україну у війні, далекий космос та незвідані планети, на яких мешкають жителі, в яких земляни мають чого повчитися – бути добрим, справедливим, чуйним і, головне, миролюбним – всьому тому, за що бореться наша країна сьогодні з ворогом. Отримані кошти за свої роботи хлопчик передає українській армії. Детальніше про творчість та волонтерську діяльність Максима дивіться у сюжеті 5 Каналу. 

Президентська відзнака вразила хлопчика та його маму, адже в родині заведено робити добро від серця та без очікування похвали. 

“Для мене це історичний день. Я ніколи не думала, що мій син у 10 років буде боротися за перемогу. Він бореться своїми малюнками. Не уявляла, що звичайні діти стануть героями та об’єднаються з дорослими у боротьбі за право жити, бути вільними, жити у своєму будинку, місті. Україна переможе!” – розповіла мама Оксана. 

На заході Максим та подружжя Зеленських обмінялися подарунками. Так, юний митець подарував Першій леді України Олені Зеленській картину “Мати та Донька”, на якій зобразив Україну, котра просить зброї, аби врятувати своїх дітей від ворога. Президент України Володимир Зеленський вручив маленькому художнику полотно з власним автографом і попросив Максима намалювати на ньому перемогу. А ще сьогодні здійснилася одна з його найзаповітніших мрій – президент України подарував хлопцеві телескоп. 10-річний художник поділився враженнями: 

“Сьогоднi в мене був дуже відповідальний та хвилюючий день!  Такий хвилюючий, що я забув навіть як звати Президента України та як звуть мене. Я побачив жінку, яку я малював. Я розмовляв з  нею! З Оленою Зеленською! Я майже не дихав. Я був поруч з Президентом України Володимиром Зеленським! В мене тепер є полотно з побажанням Президента України!  Я знаю що я намалюю на ньому! Там буде Перемога України! Я намалюю мир! В мене збулася мрiя! Тепер в мене є телескоп! Слава Українi i смерть ворогам!” 

Засновниця ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” та консул “Аутизм Європа” в Україні Інна Сергієнко прокоментувала подію: 

“Максим – один з найталановитіших та найчуттєвіших дітей, яких я знаю. Мені б дуже хотілося, щоб він продовжував малювати свій улюблений космос, незвідані планети та їх мешканців, а не війну… Проте я горджуся знайомством з цим хлопчиком і сподіваюся, що його та всіх українських дітей мрія про перемогу України у війні та щасливе майбутнє обов’язково здійсниться. Ми всі у це віримо”. 

Повна версія відео церемонії тут

Нагадуємо, у Запоріжжі проходить виставка картин Максима Бровченка, яка розпочала роботу 28 липня 2022 року у День української державності та триватиме до 28 серпня 2022 року. Відвідати експозицію з 23 картин можна кожного дня з 10:00 до 16:00, крім суботи та неділі за адресою: м.Запоріжжя, вул. Валерія Лобановського, 14. Вхід вільний.

Дізнатися як пройшла Перша виставка космічних картин Максима можна тут, про цікавинки Другої читайте за посиланням, а про творчість Максима Бровченка дізнавайтеся на сторінці проєкту “Космічні картини Максима Бровченка”.