Вперше Україна приєдналася до всесвітньої Акції «Запали синім!» (Lightitupblue!) на підтримку людей з аутизмом. Вчора ввечері засвітився синім кольором Меморіал Незалежності на Майдані і будівля Міністерства освіти і науки України. Протягом тижня, починаючи з 2 квітня, головні будівлі столиць світу підсвічуються синім кольором на підтримку людей з аутизмом: EmpireStateBuilding (Нью Йорк , США), Музей YAKU (Мексика), Сіті -хол (Лондон, Англія), Меморіал Христу (Португалія), Оперний театр (Австралія), Пізанська вежа (Італія), будівля Парламенту (Будапешт) та інші. Акція «Засвіти синім!» ініційована міжнародною організацією «AutismSpeaks» (США), що заснована Бобом Райтом, віце-президентом General Electric і його дружиною Сюзаною , коли їх синові поставили діагноз аутизм.

«Цього року Україна вперше приєдналася до Акції , ставши частиною великого синього всесвітнього проекту» , коментує організатор Акції в Україні Інна Сергієнко , Консул «Аутизм – Європа» , засновник Фонду «Дитина з майбутнiм». «Ми щиро вдячні всім, хто нам допоміг символічно підсвітити синім головні для кожного аутиста будівлі в Україні – символ свободи стелу Незалежності та символ надії на повноцінне життя Міністерство освіти».

«Сьогодні Міністерство освіти на найвищому рівні і в середовищі фахівців розуміє гостру необхідність доступу до навчання для дітей з аутизмом. Ми розуміємо , що потрібно ще багато зробити , щоб ці діти могли реалізувати своє право на навчання . І ми активно працюємо в цьому напрямку в тісній співпраці з громадськими організаціями. Вже впроваджені Комплексна програма розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом «Розквіт» , Програма інклюзивного навчання , проводяться серії навчальних семінарів для профільних фахівців та інші заходи. Участь Міністерства у всесвітній ініціативі «Запали синім!» – це вислів нашого глибокої поваги до батьків дітей з аутизмом і розуміння їх потреб» , – коментує Перший заступник Міністра освіти України Совсун Інна Романівна.