16 січня в Вінниці відбувся Другий обласний Форум батьків дітей з інвалідністю. Організатором Форуму виступили Департамент соціальної політики Вінницької ОДА, Вінницький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь» і Громадська організація «Паросток».

 Під час Форуму учасники обговорювали теми соціальної підтримки сімей дітей з інвалідністю, інклюзивної освіти, соціальної реабілітації дітей з обмеженими можливостями та інші важливі питання.

 Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» представила його директор Лариса Рибченко, яка виступила з доповіддю «Майбутнє дітей з аутизмом в нашому суспільстві». В рамках цієї доповіді пані Рибченко розповіла про відношення звичайних людей до людей з аутизмом, про можливості особливих дітей в різні періоди їх розвитку – від дошкільного періоду до моменту вибору професії, а також про велику роль батьків в соціалізації їх дитини.

  «В залежності від рівня розвитку дитини батьки повинні планувати його самостійне майбутнє. Батьки ніколи не повинні забувати, що їх особлива дитина може навчатися, але треба тільки правильно визначити місце, де навчання буде найбільш корисно для неї», – зазначила Лариса Рибченко.

«Без прояву ініціативи з боку батьків, представники влади не зможуть виявити, на які потреби їм орієнтуватися. А без постійної наполегливості мам і тат скоріш за все і не будуть нічого робити», – підкреслила пані Рибченко.