З 07 по 13 квітня в Україні вже з п’ятим візитом перебувала Вірджинія Бассі – доктор клінічної психології (США). Як і минулі рази, коли доктор перебувала в Києві за запрошенням Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім».

Продовжуючи жовтневий курс минулого року, 07 квітня Вірджинія Бассі провела семінар-вебінар для спеціалістів «Практичні методи роботи з аутичними дітьми». Під час чат-спілкування доктор відповіла на всі запитання, які цікавили учасників, пояснила важливі моменти, а також навела конкретні приклади практичного застосування методик. 

Для американського спеціаліста також стало традицією проводити періодичні лекції для спеціалістів в Інституті корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. В рамках весняного візиту така лекція відбулась 12 квітня. В форматі бесіди Вірджинія розкрила головні аспекти роботи з аутичними дітьми. Слухачі, серед яких були студенти, аспіранти, а також викладачі Інституту корекційної педагогіки та психології, змогли ознайомитися з корисними і необхідними для роботи спеціалістів відомостями об аутизмі, отримали приклади роботи з дітьми з аутизмом з власного досвіду доктора Бассі і порівняли для себе світовий та український підходи в методології корекційної роботи.

«Мені 20 років, але я вже працюю з аутистами. Також пишу магістерську роботу, яка стосується особливостей дітей з аутизмом, тому це дуже цікавий досвід для мене – послухати людей з інших країн, почути про їх спостереження, дізнатись як вони налагоджують взаємовідносини із такими дітьми, яки програми організовують для дітей. Це дуже цікаво, бо ми можемо порівняти роботи наших вчених і іноземних. Мені особисто було дуже важливо послухати про animal-терапію. Я і сама підтримую ідею цього напрямку, і було цікаво послухати, як люди її використовують», ділиться Вероніка, студентка 5 курсу кафедри логопедії Інституту корекційної педагогіки та психології НПУ ім. М.П. Драгоманова.

«Завдяки таким зустрічам студенти чують коментарі практика, яким є професор Бассі, і звичайно ж, це міжнародний досвід – ми ж бо, безумовно рухаємось в Європу», – відмічає Діна Шульженко, кандидат педагогічних наук, професор кафедри корекційної психопедагогіки Інституту корекційної педагогіки та психології НПУ ім. М.П. Драгоманова.

В рамках візиту доктор Бассі також прочитала авторський семінар «Методи та прийоми роботи з дітьми з особливостями в розвитку» для творчої групи курсів підвищення кваліфікації педінституту ім. Б.Д. Грінченко. Семінар прослухали практикуючі психологи та корекційні педагоги шкіл та дошкільних закладів, співробітники центру соціально-психологічної реабілітації дітей і молоді Солом’янського району, центру раннього розвитку «Даун синдром», а також управління освіти Деснянського району міста Києва.

«Ми дуже раді, що Вірджинія Бассі із задоволенням ділиться своїм досвідом не тільки з американськими, але й з українськими фахівцями. Ми сподіваємося, що цей візит далеко не останній, і ще багато разів наші корекційні педагоги будуть мати можливість поспілкуватися з такою унікальною людиною, як професор Бассі і обов’язково винесуть із її курсу багато знань і навиків»,- говорить директор Фонду Лариса Рибченко.