26-29 вересня в державній резиденції «Синьогора», розташованій в Івано-Франківській області, відбулась IV Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток громадянського суспільства: духовність і право». Організаторами такої платформи для обговорення актуальних питань стали Міністерство юстиції України та ОБСЄ.

Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» представила його директор Лариса Рибченко, яка виступила з доповіддю «Розбудова громадянського суспільства батьками дітей з особливими потребами».

Розповідаючи про українську ситуацію формування громадянського суспільства, Лариса Рибченко детально зупинилася на тому, які права і можливості мають люди з аутизмом у нашій країні. Вона відзначила активну позицію батьків дітей-аутистів і розповіла про досягнення різних організацій, серед яких і Фонд «Дитина з майбутнім».

«Україна прагне до інтеграції в європейське співтовариство, а це вимагає серйозних зусиль від громадських організацій у напрямку розвитку інститутів громадянського суспільства, які активно включаються в процес надання допомоги людям з особливими потребами, – підкреслила Лариса Рибченко. – Сумно усвідомлювати, що в нашій державі не створено систему ранньої діагностики, реабілітації та соціалізації особливих дітей. Найчастіше діти з аутизмом та психо-неврологічними розладами знаходяться поза освітою. Разом з цим, система надання державної допомоги дітям з розладами психічного здоров’я в цивілізованих (як прийнято зараз говорити) країнах значно відрізняється від того рівня, який сьогодні може запропонувати наша держава».

На наш погляд корисною може бути інформація про юридичні аспекти роботи громадських організацій про які більш детально можна дізнатися тут:

Создаем общественную организацию – скачать

Регистрируем общественную организацию – скачать

Подтверждаем всеукраинский статус общественной организации – скачать

Аккредитация отделения иностранной общественной организации – скачать

Переходные положения Закона об общественных организациях – скачать

Изменения в Уставе, местонахождения или упр. органов – скачать

Права и деятельность общественных организаций – скачать

Прекращение деятельности – скачать

Полезные ссылки и доп. информация – скачать