15–16 жовтня 2022 року відбудеться конференція «У моєї дитини аутизм. Перші кроки допомоги» для батьків дітей з аутизмом

15–16 жовтня 2022 року відбудеться конференція для батьків дітей з розладами аутистичного спектра, які вперше стикнулися з цією проблемою. Захід організовано ГО «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» та міжнародною фармацевтичною компанією «АCINO». Доступ безкоштовний.

Благодійна конференція «У моєї дитини аутизм. Перші кроки допомоги» орієнтована на аудиторію батьків, які перебувають ще тільки на початку шляху організації підтримки своїм дітям, і має на меті допомогти зорієнтуватися та отримати відповіді від досвідчених фахівців. Дев’ять спікерів-практиків протягом двох днів нададуть дієві рекомендації та покрокові алгоритми дій батькам, які щойно дізналися про діагноз своєї дитини. В умовах війни та обмеженого доступу до системної допомоги організатори сподіваються, що захід допоможе сім’ям на початку їхнього шляху. Конференція буде корисна фахівцям, які працюють з родинами дітей з аутизмом молодшого віку, молодим спеціалістам та студентам, що готуються працювати з родинами, які виховують дітей з інвалідністю, та з дітьми з особливими освітніми потребами.

Теми Конференції включають висвітлення таких питань:

  • ресурси та підтримка батьків, стратегії виховання дитини з РАС;
  • проблеми недоказової медицини у розрізі допомоги дітям з аутизмом;
  • харчування дітей з РАС;
  • розвиток мовлення та сенсорні особливості дітей з аутизмом;
  • фізичний розвиток дитини з розладом, неврологічні проблеми тощо.

Детальну програму дивіться тут.

Серед спікерів благодійного заходу для батьків, зокрема: Ігор Марценковський – завідувач відділу психічних розладів дітей і підлітків ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України», голова секції дитячої психіатрії Асоціації психіатрів України, лiкар-психiатр, лiкар-психiатр дитячий; Алла Москалець – співзасновниця Української асоціації поведінкових аналітиків (УАПА), президент УАПА з 2019 року, магістр спеціальної освіти, засновниця «АВАкновенное Чудо»; Олександр Мірошников – дитячий невролог, кандидат медичних наук; Мирослава Березова – лікар-терапевт, нефролог, дієтолог, Буковинський державний медичний університет; Інна Сергієнко – засновниця ГО «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», консул «Аутизм-Європа» в Україні, мама хлопчика з аутизмом; Інна Богданова – сенсорний терапевт, педагог-психолог, фахівець із інтеграції рефлексів, президент Української асоціації терапевтів сенсорної інтеграції (УАТСІ) та засновник реабілітаційного центру «СЕНС»; Наталія Пастушенко – громадська діячка, голова ГО «Фонд об’єднаних сердець», керівник програм з адаптивного спорту та інтегративних таборів для дітей з РАС та іншими ментальними порушеннями; Оксана Кривоногова – кандидат психологічних наук, доцент, національний тренер з раннього втручання, член Міжнародної асоціації альтернативної і додаткової комунікації ISAAC; Дарія Орлова – доросла аутистка, спеціаліст із питань аутизму та організації інклюзивних навчальних процесів, співзасновниця онлайн-спільноти «Запитай дорослого аутиста. Україна».

Захід проходитиме в онлайн-форматі на платформі ZOOM. Участь безкоштовна. Кожен з учасників зможе поставити запитання лекторові, а також узяти участь в розіграші призів. Дізнатися подробиці Конференції «У моєї дитини аутизм. Перші кроки допомоги» та зареєструватися для участі можна на сторінці проєкту.

Долучайтеся до корисних цікавинок сфери аутизму минулих конференцій. Як проходила Перша міжнародна практична конференція з аутизму (IPAC-2019), дізнавайтеся тут, якою була Друга міжнародна конференція з аутизму (IPAC-2020) – переходьте за  посиланням, а про що говорили на Третій міжнародній конференції з аутизму (IPAC-2021) – читайте у матеріалі.

Фармацевтична компанія «ACINO» в Україні є частиною «ACINO Group» – швейцарської фармацевтичної групи компаній, що вже понад 170 років спеціалізується на розробленні й виробництві високоякісних генеричних та інноваційних лікарських засобів і просуває свою продукцію в інтересах пацієнтів у більш ніж 80 країнах світу. «ACINO» щорічно інвестує значні кошти в гуманітарні, соціальні та благодійні проєкти в Україні.