45 громадських організацій та благодійних фондів звертаються до Президента України Володимира Зеленського

Підтримати реалізацію Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на період до 2030 року просять: ГС «Українська мережа за права дитини» (громадська спілка з 33 неурядових організацій), Disability Rights International Ukraine,  ГС «Ліга сильних» (громадська спілка з 7 НУО), Fight For Right, ГО «Регіональний центр прав людини», ГО «Ліга українських правозахисників»,  ГО «Підтримка людей з аутизмом та іншими ментальними порушеннями “Ми поряд”», МГО ФДДСА «Дитина з Майбутнім».

На нашу думку, Стратегія включає доопрацьовані рішення викликів минулого і враховує сучасні виклики, в тому числі спровоковані війною в Україні. Зокрема: 

  • розроблена стратегія враховує потреби дітей і сімей, постраждалих від війни; 
  • окреслює механізми та стандарти розвитку сімейних форм виховання, спеціалізації прийомних сімей; 
  • пропонує розбудову системи послуг для підтримки родин;
  • включає ефективну систему захисту дітей; 
  • пропонує посилити кадрове і професійне забезпечення. 

На жаль, на даному етапі Стратегія не забезпечена цільовим фінансуванням і не має визначених ключових маркерів для вимірювання прогресу впровадження реформи, не включає визначення і рамок поняття «інституційний догляд. 

Ми готові й надалі працювати спільно з Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, іншими органами влади для пошуку ресурсів і брати активну участь в реалізації Стратегії.

З текстом листа можна ознайомитись на сайті УМПД