Набуття всеукраїнського статусу

Громадське об’єднання, зареєстроване у встановленому законом порядку, може мати всеукраїнський статус за наявності у нього відокремлених підрозділів у більшості адміністративно-територіальних одиниць, зазначених у частині другій статті 133 Конституції України, і якщо таке громадське об’єднання підтвердило такий статус у порядку, встановленому Законом.

Підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання та відмова від такого статусу є добровільними.

Для підтвердження всеукраїнського статусу громадське об’єднання подає до уповноваженого органу з питань реєстрації заяву за формою, встановленою Міністерством юстиції України.

Уповноважений орган з питань реєстрації протягом семи робочих днів з дня надходження заяви за результатами перевірки в Реєстрі громадських об’єднань відповідності відокремлених підрозділів громадського об’єднання вимогам Закону, приймає рішення про підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання   або про відмову у підтвердженні такого статусу.

Втрата всеукраїнського статусу

У разі якщо уповноважений орган з реєстрації установить наявність у громадського об’єднання, яке підтвердило свій всеукраїнський статус, меншої кількості відокремлених підрозділів, ніж це передбачено Законом, він надає (надсилає рекомендованим листом з повідомленням про вручення) громадському об’єднання письмове повідомлення про наявність підстав для втрати громадським об’єднанням всеукраїнського статусу і вносить до Реєстру громадських об’єднань запис про направлення такого повідомлення.

У разі якщо через 60 днів після отримання письмового повідомлення, кількість відокремлених підрозділів громадського об’єднання, за даними Реєстру громадських об’єднань, не відповідатиме вимогам Закону, уповноважений орган з питань реєстрації приймає рішення про втрату громадський об’єднанням всеукраїнського статусу та вносить до Реєстру громадських об’єднань відповідний запис. Копія зазначеного рішення надається (надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення) громадському об’єднанню не пізніше наступного дня після його прийняття.

Всеукраїнський статус всеукраїнських та міжнародних громадських об’єднань створених на момент введення закону в дію

Всеукраїнські та міжнародні громадські організації, зареєстровані на день введення закону в дію, вважаються громадськими організаціями, що підтвердили свій всеукраїнський статус.

Місцеві осередки таких громадських організацій можуть враховуватися для перевірки даних про підтвердження всеукраїнського статусу , у порядку визначеному статтею 19 Закону, як їх відокремлені підрозділи протягом п’яти років.

Корисні посилання

Закон України «Про державну реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (15 травня 2003 року №755-IV)

Закон України «Про громадські об’єднання» (22 березня 2012 року №4572-VI)

Закон України «Про молодіжні та дитячі громадські організації» (1 грудня 1998 року №281-XIV)

Наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження форм реєстраційних карток» («14.10.2011 № 3178/5)
 

Наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу» (05 березня 2012 року №368/5)

Дотримуймось законодавства!

Корисна інформація

За додатковою інформацією, звертайтеся, будь ласка, до Державної реєстраційної служби України або до реєстраційної служби управління юстиції за вашим місцезнаходженням

Сайт державної реєстраційної служби України http://www.drsu.gov.ua

Також на сайті Державної реєстраційної служби України створено рубрику «Закон України «Про громадські об’єднання», в якій розміщена корисна інформація, а саме:

          Текст Закону України «Про громадські об’єднання»;

          Нормативно-правові акти;

          Форми (зразки) документів;

          Перелік документів для створення громадської організації чи громадської спілки;

          Перелік документів для усунення змін до статуту (положення), керівних органів та місцезнаходження громадської організації чи спілки об’єднань громадян;

          Оголошення;

          Питання та відповіді;

          Інформаційні листи Укрдержреєстру.

Адреса сторінки: http://www.drsu.gov.ua/show/10147.