Директорка МГО “Дитина з майбутнім” Ірина Сергієнко розповіла студентам Нью Йоркського Університету у Лондоні про травму (ПТСР) аутистів  в результаті війни

11 січня 2023 року директорка МГО “Дитина з майбутнім” Ірина Сергієнко виступила у New York University у Лондоні з лекцією “Аутизм і травма (ПТСР) після війни”, яка стала потужним інформаційним практичним  джерелом по темі. Біл Петерс, дорослий аутист, який допомагає сім’ям дітей з РАС по всьому світу навчитися комунікувати та взаємодіяти у родині, працював з Іриною в парі під час обговорення практичних кейсів. 

 Сучасна світова медична та педагогічна спільнота ніколи не стикалася з наслідками настільки масштабної трагедії, яка відбувається в Україні та, відповідно, у світі, бо мільйонам українців з ментальними порушеннями довелося покинути Батьківщину і шукати фахової допомоги за кордоном. 

Протягом двох годин студенти, які у майбутньому будуть працювати у сфері, активно дискутували з доповідачами на предмет питань про різницю між аутизмом та травмою, про діагностичні підходи у розрізі даної проблеми і, звичайно, про можливості допомоги Україні та дітям з аутизмом, як найменш захищеним верствам населення та потребуючим особливої уваги. 

Однією з найцікавіших тем було й питання культурних відмінностей, які тотально впливають на роботу з особами з ПТСР та аутизмом. На лекції постало питання про досить нову проблему сьогодення – вигоряння спецінтересу аутистів після отримання травми. Так, Біл Петерс поділився досвідом щодо періодів, коли його спецінтерес не допомагає відпочити та накопичити ресурс. На жаль, поки що про це немає інформації та досліджень. 

Презентацію лекції “Аутизм і травма (ПТСР) після війни” завантажуйте за посиланням