Довгоочікувана статистика: в Україні зареєстровано близько 21 тисячі дітей з аутизмом

Згідно зі статистичними даними станом на 2023 рік в України зареєстровано 20 936 дітей, які мають розлад аутистичного спектра (РАС). Про це свідчить інформація, отримана від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) у відповідь на журналістський запит Укрінформу. 

Відповідно до реєстру, левова частина дітей з аутизмом проживає у Києві та області, Рівненській, Харківській і Львівській областях; найменша кількість дітей з розладом зареєстрована на Луганщині. Мова йде про осіб з аутизмом віком до 18 років, тобто неповнолітніх. 

Детальніше про кількість осіб з РАС у географічному розрізі дізнавайтеся за посиланням

Засновниця МГО “Дитина з майбутнім” та консул “Аутизм Європа” Інна Сергієнко, діяльність якої спрямована на адвокацію прав українських аутистів вже понад 13 років, прокоментувала статистичні дані електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) наступним чином: 

“Є деякі сумніви щодо реальної кількості дітей з аутизмом в Україні, враховуючи ситуацію в країні та кількість вимушено переселених осіб як всередині держави, так і виїхавших за кордон. Проте ми дуже раді, що подібний облік ведеться і доступний широкому загалу, бо довгий час актуальної інформації ми не мали. Тішить і те, що про дітей з такими особливостями розвитку пам’ятають”.