Учебное пособие по аутизму

В Україні з’явився перший навчальний посібник з аутизму, який допоможе дитячим педіатрам своєчасно направляти дітей на діагностику. Такі книги видані за підтримки Української Медичної Місії для педіатрів, батьків і всіх фахівців, що працюють у цій галузі. Міністерство охорони здоров’я допоможе дійти Посібнику в кожну дитячу поліклініку і таким чином допомогти в ранній діагностиці аутизму.

Про необхідність появи такого посібника давно говорили фахівці, адже проблема з діагностикою аутизму починається саме на рівні педіатрів. Батьки приходять до цього лікаря, а він не бачить проблеми, списує все на особливості характеру або розпещеність дитини, пропонує почекати. А чекати у разі аутизму як раз не можна.

«Чому ми боремося за ранню діагностику? Щоб якомога раніше почати реабілітацію дитини. Чим раніше з ним почнуть працювати фахівці, тим більше можна допомогти дитині. У такому випадку 60-70 % дітей з аутизмом виходять на прийнятний рівень соціалізації. Тому окреме спасибі ОленіВасилівні Терещенко, начальнику Управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України, яка допомагає нам у поширенні інформації по поліклініках України», – каже Інна Сергієнко, Консул Аутизм Європа, засновник благодійного фонду «Дитина з майбутнім».

Дитячий лікар і президент Української Медичної Місії в Україні ДжеймсПіпон пояснює, як у них з’явилася ідея видати такий посібник. «Під час тренінгів для фахівців ми побачили, що в Україні теж є проблема ранньої діагностики, тому вирішили перевести наш посібник на російську мову. На сьогодні ми допомогли видати 10 тисяч таких посібників для поширення в Україні», – говорить Джеймс Піпон. Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» допоміг адаптувати Посібник і координує його поширення.

«На сьогодні у нас не більше десятка дитячих психіатрів, які дійсно можуть правильно діагностувати аутизм, – говорить Лариса Рибченко, директор фонду «Дитина з майбутнім». – Тому ми будемо вимагати від Міністерства охорони здоров’я провести переатестацію всіх психіатрів і педіатрів».

 

Завантажити Посібник …