1 листопада В Національному Університеті ім. М.П. Драгоманова відбулась лекція доктора Вірджинії Бассі «Стадії розвитку дитини і відхилення у психофізичному розвитку. Корекційно – педагогічна робота з дітьми – аутистами». Спеціаліст з Америки зібрала цілу аудиторію слухачів. Поспілкуватися з доктором на професійні теми прийшли студенти, аспіранти і викладачі Інституту корекційної педагогіки і психології. Лекція проходила у вигляді бесіди, з якої кожен учасник виніс для себе щось нове, а також порівняв зарубіжний та український досвід в сфері роботи з дітьми із синдромом аутизму.

«Я дуже вдячна всім присутнім не тільки за повну аудиторію, а ще і за зворотній зв’язок, – говорить доктор Бассі. – Мені потрібно бачити, що у слухачів окрім уміння слухати є своє бачення проблеми, є запитання, теми для обговорення. Але мені дуже прикро, бо більшість запитань були базовими, такими, відповіді на які спеціалісти повинні знати спочатку. Та я все рівно рада поспілкуватися з людьми, які дійсно хочуть чомусь навчитися та залюбки приймають нові знання».

Директор Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко відзначає: «Ми і в подальшому всіма нашими силами будемо сприяти фаховій освіті наших студентів, особливо тих, котрі навчаються на педагогічних і психологічних спеціальностях, адже саме вони стануть будувати майбутнє наших особливих дітей.»

Варто відзначити те, що освітній процес по аутизму в Україні тільки розпочинається. Тому зустрічі з досвідченими іноземними спеціалістами допоможуть не тільки активізувати цей процес, але і нададуть змогу навчитися своєчасно діагностувати аутизм та правильно проводити корекційно -педагогічну роботу з дітьми – аутистами.