2 квітня 2023 року: всеукраїнський флешмоб від “Дитини з майбутнім” та інклюзивне суспільство від “Аутизм Європа”

До Всесвітнього дня поширення інформації про проблему аутизму МГО “Дитина з майбутнім” оголошує всеукраїнський флешмоб у Фейсбук #відстань не перешкода. 

Ірина Сергієнко, директорка МГО:

Мета акції продемонструвати, що попри те, куди б багатьох з нас не закинула доля, ми тримаємось разом. Що нас об’єднує біль і жага до перемоги, захищають ЗСУ, підтримує увесь світ, але передусім – ми самі. Ми єдині і ніякі відстані не можуть стати для нас перешкодою. 

Взяти участь у флешмобі та підтримати спільноту особливих можна у Фейсбук у декілька способів: (1) розмістити банер на свою сторінку зі словами підтримки аутистам (2) поширити пост МГО до 2 квітня на своїй сторінці (3) написати слова підтримки України, один одного чи просто поділитись своїм власним досвідом вимушеного перебування за межами власної домівки або за кордоном у коментарях під постом на сторінці “Дитина з майбутнім” з хештегом #відстань_не_перешкода. В рамках флешмобу Фонд підтримки дітей з аутизмом “Дитина з майбутнім” також надає можливість отримати сімейну консультацію фахівців київського дитсадка для дітей з аутизмом “Дитина з майбутнім”, який вже більше 11 років спеціалізується до робі із особливою малечею дошкільного віку. Акція діє з 2 по 10 квітня 2023 року.

З повним текстом прес релізу МГО “Дитина з майбутнім” до 2 квітня 2023 року можна ознайомитися тут

Водночас, “Аутизм Європа”, найбільша громадська організація ЄС, що опікується питаннями аутизму і членами якої вже багато років є “Дитина з майбутнім”, днями заявила про запуск масштабної кампанії “Побудова інклюзивного суспільства для людей з аутизмом”. 

Кампанія, як пояснюють її автори, буде довготривалою і охоплюватиме практично всі країни ЄС разом з Україною. Її метою є збір інформації та аналіз успіхів та невдач різних країн на шляху до побудови інклюзивного суспільства і визначення на їх базі кроків для досягнення найкращих умов для життя і розвитку людей з РАС. 

Ознайомитися з програмою “Аутизм Європа” можна тут. Найближчим часом ми розповімо про цей проєкт, а також про те, що він означає і яким чином може бути корисним для українців. Слідкуйте за нашими публікаціями. 

Також хочемо нагадати, що у ці дні триває опитування МГО “Дитина з майбутнім” родин з дітьми з аутизмом, що перебувають за кордоном. Результати опитування ми плануємо оприлюднити вже у квітні. Взяти участь в опитуванні можна за посиланням