У Запоріжжі відбулась презентація виставки космічних картин Максима Бровченка

4 серпня 2022 року відбулась офіційна презентація виставки картин талановитого хлопчика з аутизмом Максима Бровченка з Бердянська, якого українські ЗМІ вже встигли наректи маленьким “українським Пікассо”. О 12:30 у просторі художньої галереї Запорізької обласної бібліотеки для дітей “Юний читач” маленькі та дорослі гості змогли не лише відчути велич космосу та безмежну любов до всього живого, чим пронизані всі роботи маленького митця, а й поспілкуватися з автором та його мамою Оксаною. 

Максим Бровченко розповів про свої картини та світогляд, чим просто вразив відвідувачів. На думку хлопчика, всесвіт – живий організм, який потрібно щосили берегти та любити. Наразі маленькому митцеві найбільше болить війна в Україні, загибель невинних людей та стертя з лиця землі міст. Мамі Максима дивом вдалося вибратися з окупованого російськими військами рідного Бердянська, проте хлопчик щиро вірить у якнайшвидшу перемогу України та повернення додому. 

Митець представив на своїх полотнах жителів планети А – мудру, добру та високотехнологічну цивілізацію – і розповів, чому вони ніколи не воюють: 

“Планета А не знає, що таке війна, бо витрачає всі сили на розвиток технологій. Якщо земляни робитимуть те саме, то одного разу ми подружимося”. 

Захопливу розповідь Максима Бровченка та живе спілкування автора з гостями презентації прикрасили номери юних музикантів – вихованців запорізьких дитячих музичних шкіл №2 та №3 під керівництвом Євдокімової Ольги, які грали та співали українських патріотичних пісень. Після презентації для дітей була підготовлена ігрова програма і солодкі подарунки від БФ Сантіс.


Окрім дітей та батьків, на презентацію виставки завітали численні представники громадських організацій, ЗМІ та ДСНС, які напередодні нагородили Максима відзнакою за допомогу. На заході побували та виразили своє захоплення заслужений артист України Олег Григорьєв та директор обласного художнього музею Інга Янкович.

Директор Запорізької обласної бібліотеки для дітей “Юний читач” Лариса Данилова, яка представила Максима Бровченка аудиторії, прокоментувала виставку: “Все відбулось чудово. Макс – молодець, супер талант. Спочатку телебачення і журналісти трішки засмутили хлопчика спалахами камер, але потім він почав спілкуватись, розказувати про картини, книгу, а на останок заспівав з усіма “Червону калину”. Роботи дитини вражають – і космічні, і патріотичні”.

Інна Сергієнко, засновниця ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім”, який опікується талантом Максима вже декілька років поспіль, поділилася гордістю за хлопчика та щирою подякою за можливість провести виставку: 

“Максим – одна з найталановитіших і найдобріших дітей, яких я знаю. Тому я впевнена, що мрія хлопчика про перемогу України та повернення до вільного Бердянська обов’язково здійсниться. Ми всі у це віримо. Ми також переконані, що талант цієї неймовірної дитини має бути оцінений мільйонами людей на батьківщині та за кордоном не лише в естетичному розрізі, а й у моральному. Бо полотна Максима переповнені любов’ю, співчутливістю, толерантністю та повагою – всім тим, за що бореться зараз вся Україна. Користуючись нагодою, фонд “Дитина з майбутнім” висловлює щиру подяку керівництву Запорізької обласної бібліотеки для дітей “Юний читач” за ініціативу проведення експозиції та надану всім охочим можливість познайомитись з творчістю Максима Бровченка”. 

Нагадуємо, виставка картин Максима Бровченка розпочала роботу 28 липня 2022 року у День української державності та триватиме до 28 серпня 2022 року. Відвідати експозицію з 23 картин можна кожного дня з 10:00 до 16:00, крім суботи та неділі за адресою: м.Запоріжжя, вул. Валерія Лобановського, 14. Вхід вільний.