Перші вихідні Другої міжнародної практичної конференції з аутизму «IPAC-2020»: як це було та про що говорили спікери

Минули перші вихідні Другої міжнародної практичної конференції з аутизму «IPAC-2020». 21-22 листопада у рамках цієї грандіозної онлайн-події виступили дев’ять спікерів, які говорили про різні нюанси теми «Інклюзія та супровід сімей».

Відкрила перший день конференції Консул «Аутизм Європа» та засновниця МГО «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко. Вона розповіла про реалії України, які стосуються інклюзивної освіти, та яка загалом у країні ситуація з аутизмом та інформуванням про нього.

Вона закликала фахівців розповсюджувати корисну інформацію про розлад, якої так не вистачає і фахівцям, і батькам, і суспільству загалом.

«Поки аутистів не видно і про них не чути – їх немає. Для кого місцева чи центральна влада повинна організовувати сервіси, якщо офіційно у нас дуже мало аутистів?» – наголосили Інна Сергієнко.

На прикладі результатів опитування, яке провела організація «Аутизм Європа», Консул розповіла, на що в першу чергу потрібно звертати увагу, та що можна покращити в сфері допомоги людям з аутизмом.

Також у перший день виступила директор розвивального дитячого садка «Дитина з майбутнім» Наталія Стручек. Вона наголосила, що корекція – це зазвичай складний і довготривалий процес. Тому батьки не повинні чекати миттєвих результатів. Це процес, який часто займає не один місяць і навіть не один рік.

Крім того, директор дитячого садка розповіла загалом про основи інклюзії, а також про те, як організувати заняття з аутистом самостійно.

Натомість Катерина Островська – мама дорослого хлопця з аутизмом та голова Львівського осередку «Справи Кольпінга в Україні» – говорила про соціальний супровід сім’ї, у якій виховують особливу дитину. Також вона розповіла, як створити будинок чи квартиру підтримуваного проживання для людей з аутизмом.

Крім того, про особливі освітні потреби дітей з різними психічними розладами розповів лікар-психіатр, Голова секції дитячої та підліткової психіатрії Асоціації психіатрів України Ігор Марцинковський. А соціальний педагог та дитячий психолог Мар’яна Хороша говорила про реалії інклюзії в маленьких містах і селах.

Не менш продуктивним був і другий день «IPAC-2020». Адже у його процесі виступили не лише українські, але й іноземні спеціалісти. Зокрема, засновниця та керівниця Центру Міфне (Mifne) (Ізраїль) – доктор Ханна Алонім, яка розповідала про перші ознаки аутизму в немовлят. Натомість професорка чотирьох університетів США та Перу, засновниця (1979) та генеральний директор Сentro Ann Sullivan del Peru (CASP) (Перу) Ліліана Майо Ортега підняла тему дорослого аутизму. Вона у своїй лекції торкнулась не лише терапії, але й працевлаштування особливих людей. На прикладах зі свого досвіду Ліліана Майо Ортега розповіла, як аутисти можуть фінансово підтримувати свої сім’ї.

А дитячий невролог та кандидат медичних наук Олександр Мірошников обговорив зі слухачами конференції зв’язок між аутизмом та епілепсією та пояснив, якою повинна бути медикаментозна підтримка.

Завершувала другий день та перший вікенд Другої міжнародної практичної конференції з аутизму «IPAC-2020» директорка з розвитку МГО «Дитина з майбутнім» Ірина Сергієнко. Вона підняла тему «Перехід особливої дитини з одного навчального закладу до іншого: як до цього готуватися і супроводжувати».

Крім того, під час перших вихідних конференції організатори розіграли між слухачами заохочувальні призи. Йдеться про консультації від Інни Сергієнко та Наталі Стручек, а також корисні книги від магазину «Спектр».

Та незважаючи на те, що половина конференції вже завершилась, попереду ще друга частина цього заходу – 28-29 листопада. Придбати квитки та дізнатись подробиці про подію можна тут: https://conf.cwf.com.ua/

Додамо, що генеральним партнером Другої міжнародної практичної конференції з аутизму (IPAC-2020) є компанія АСІНО в Україні.

https://cwf.com.ua/kompaniya-asino-v-ukra%d1%97ni-generalnij-partner-drugo%d1%97-mizhnarodno%d1%97-praktichno%d1%97-konferenczi%d1%97-z-autizmu-ipac-2020/