Наталія Стручек розповіла історію створення дитсадка «Дитина з майбутнім»

Наталія Стручек працює директором дитячого садка для дітей з особливостями розвитку «Дитина з майбутнім» від моменту його створення у 2010 році. Вона не лише ефективний управлінець, але й хороший психолог. Крім того, Наталія Стручек має професійні сертифікати по АВА-терапії, корекції поведінки, ігротерапії, сенсориці та методу Tomatis.

У рамках проєкту «Як все починалося» вона розповіла, як разом із Консулом «Аутизм Європа» та засновницею МГО «Дитина з майбутнім» Інною Сергієнко працювала над створенням унікального дитсадка. Каже: на той час в Україні не було нічого подібного, тому заклад зробили за американською та ізраїльською моделями, адаптувавши їх до наших реалій.

Спочатку, розповідає Наталія Стручек, у дитсадок приводили дітей 4-річного віку і старших, однак потім спеціалісти вирішили зайнятися раннім втручанням. Адже саме воно гарантує кращий результат у роботі з особливими малюками. А також спільна робота батьків, спеціалістів та медиків.

«Потрібно розуміти, що педагогічна команда всього лише вирішує питання навчання дитини тим чи іншим навичкам. Педагоги не можуть змінити фізіологію дитини, не можуть прискорити якісь процеси. І дитсадок створює саме атмосферу, яка дозволяє контролювати навчальні процеси. Але якщо батьки не інформовані, не знають до яких фахівців у медичній галузі їм звернутися, то іноді ми розуміємо і спостерігаємо на практиці, що дитина стоїть на місці», – наголошує Наталія Стручек.

Повне інтерв`ю дивіться тут: https://www.youtube.com/watch?v=I0p8QGdjS9c&list=PLQDGjpYj_MwP3X04F7mQSQUDdrf1ii-6d&index=8