Мама і спеціаліст: як аутизм змінив життя Катерини Островської

Катерина Островська, як і багато інших батьків особливих дітей, не знала про аутизм, допоки не зіткнулася з ним у житті. Цей розлад виявили у її сина у той час, коли вони з чоловіком шукали відповідей на запитання про те, що відбувається з їхньою дитиною.

На сьогоднішній день Катерина Островська – вже не налякана мама, яка випробовує різні способи, щоб «вилікувати» свого сина. Вона голова ГО «Родина Кольпінга» та завідувачка кафедрою спеціальної освіти і соціальної роботи ЛНУ ім. Івана Франка. За освітою жінка – прикладний математик та програміст. Однак життєві обставини сприяли тому, що вона вирішила змінити свій профіль і стати психологом. І все це для того, щоб краще розуміти не лише свого сина, а й інших дітей, які мислять інакше.

У рамках проекту «Як все починалося» ми поспілкувалися з Катериною Островською про її досвід, довгий шлях до досягнення мети та ситуацію з аутизмом в Україні.

Жінка поділилися з нами своїми міркуваннями та здобутками.

«Найбільше я пишаюсь на сьогодні своїм сином, і це однозначно. Я пишаюся тим, як він пройшов увесь цей шлях. Також я дуже люблю ту справу, якою займаюсь. Як би парадоксально це не звучало, але аутизм допоміг мені реалізуватися. Я дуже рада, що знайома з безліччю однодумців. Саме завдяки нашим спільним зусиллям Україна перестала боятися аутизму», – каже Катерина Островська.

Повну версію інтерв`ю дивіться тут: https://www.youtube.com/watch?v=XdOc0-mC6Vk&list=PLQDGjpYj_MwP3X04F7mQSQUDdrf1ii-6d&index=6