Першою захистила докторську дисертацію: Діна Шульженко розповіла, чому пов`язала своє життя з аутизмом

Діна Шульженко – доктор психологічних наук, професор кафедри психокорекційної педагогіки факультету спеціальної та інклюзивної освіти НПУ ім. М.П. Драгоманова. Це перша людина в Україні, яка захистила докторську дисертацію на тему аутизму. Вона – авторка багатьох праць та досліджень. До її спеціалізації входить індивідуальна корекцій дітей з аутизмом, але й робота з батьками – психотерапія. Крім того, Діна Шульженко готує фахівців, займається розробкою нових дисциплін та бере активну участь у міжнародних конференціях, які часто сама ж і організовує.

У рамках проєкту «Як все починалося» вона пояснила, чому вирішила займатися цією темою, адже на відміну від багатьох героїв наших інтерв`ю, у неї немає дитини з аутизмом.

Діна Шульженко впевнена: Україна має всі шанси стати кращою серед тих країн, які мають успішні кейси у створенні сервісів для особливих людей – і дорослих, і малих. Але для цього необхідно продовжувати спільні зусилля.

Також Діна Шульженко вказала на проблемні місця в українській корекції аутизму. За її словами, в основному це стосується освіти. Бо багато педагогів не готові міняти своє мислення і працювати з дитиною з аутизмом інакше, ніж з іншими.

«Українське суспільство часто чи то не має гнучкості, чи то не хоче відходити від стереотипів. Я дуже часто говорю про це на своїх курсах. Про це і про емоційний контроль», – розповідає Діна Шульженко.

Повну версію інтерв`ю дивіться тут: https://www.youtube.com/watch?v=NF6BMmxPFdY&list=PLQDGjpYj_MwP3X04F7mQSQUDdrf1ii-6d&index=7