Євгенія Панічевська розповіла, як дізналася про аутизм та як об`єднала інших батьків навколо цієї проблеми

Євгенія Панічевська – голова Асоціації батьків дітей з аутизмом, зареєстрованої у 2013 році. За кілька років до того вона дізналася, що у її трирічного сина – аутизм. Проте Євгенія не з тих людей, які здаються. Вона зуміла не лише розібратися у проблемі, але й об`єднатися разом із однодумцями – батьками таких же особливих дітей.

Тому в рамках проєкту «Як все починалося» представляємо інтерв`ю з Євгенією Панічевською. Вона розповіла, як вперше почула про аутизм, якою була її реакція та як уся родина пристосовувалася до нових умов. Також з головою Асоціації батьків дітей з аутизмом ми поговорили про те, як її дороги перетиналися з МГО «Дитина з майбутнім» та однойменним дитячим садком для дітей з особливостями розвитку.

Євгенія Панічевська наголошує: пишається як своїми здобутками, так і досягненнями усієї спільноти батьків дітей з аутизмом. Однак на цьому робота не припиняється. Є ще багато нюансів, які необхідно вирішити. Адже діти дорослішають і потребують інших сервісів.

«Мій пріоритет – моя дитина. Але навколо Тимура зараз уже дуже багато інших дітей, інших батьків. І ми одне одного підтримуємо, ділимося досвідом. Це не обмежується лише Києвом. Це поширюється не тільки на всю Україну, але й на інші країни. Однак головна проблема в тому, що не вистачає професіоналів», – розповідає Євгенія Панічевська.

Повну версію інтерв`ю дивіться тут: https://www.youtube.com/watch?v=LsOFfb50e9c&list=PLQDGjpYj_MwP3X04F7mQSQUDdrf1ii-6d&index=5