«Школа – Життя»: Марія Щибрик розповіла, чому вирішила допомагати людям з аутизмом

Марія Щибрик виховує 35-річну доньку Любу, яка має діагноз «аутизм». У 1991 році жінка почала вивчати методи роботи з особливими дітьми у Лондоні, а пізніше заснувала благодійну організацію «Школа – Життя».

Остання за 26 років існування допомогла вже більше, ніж сотні аутистів.

У рамках проєкту «Як все починалося» Марія Щибрик розповіла, як дізналася про діагноз своєї доньки, як шукала методи її вилікувати та як вирішила допомагати іншим особливим людям.

За словами жінки, про аутизм Люби їй та чоловікові сказали лише в Лондоні, куди вони поїхали у пошуках відповідей. Радянські спеціалісти нічим не могли зарадити і говорили лише про «екстраординарний випадок».

Саме в столиці Великої Британії дівчинка почала ходити до спеціальної школи, яка згодом надихнула Марію створити подібну і в Україні.

В благодійній організації «Школа – Життя» займаються реабілітацією особливих дітей і готують їх до навчання в інших закладах освіти. З аутистами різні спеціалісти працюють і в групах, і індивідуально. Введені там і безглютенова та безказеїнова дієта.

«Коли дитина готова йти до звичайної школи чи садочка, ми більше не тримаємо її, – у нас немає такої мети. Навпаки, ми раді подарувати їй квиток у життя», – каже Марія Щибрик.

Повне інтерв`ю дивіться тут: https://www.youtube.com/watch?v=LvSO-VBE32A&list=PLQDGjpYj_MwP3X04F7mQSQUDdrf1ii-6d&index=9