На нашому сайті та Youtube-каналі можна подивитися запис on-line семінару «Аутизм та довіра». Його провели дорослі аутисти зі США Стівен Шор і Біл Петерс, а також Міша Сергієнко – хлопчик із аутизмом з України.

Під час семінару спікери розповідали про те, чим довіра аутиста відрізняється від довіри нейротипової дитини. Вони підкреслили, що відмінності дійсно є. Головна з них полягає в тому, що люди з аутизмом – дуже довірливі. Вони довіряють іншим, особливо батькам і родичам, на більш ніж 100%. А тому, коли дізнаються про хоч найменший обман, дуже засмучуються. Відновити їхню довіру потім дуже складно.

Натомість аутисти також чекають, що довіряти будуть і їм.

Одне з питань під час семінару звучало так: «Є ситуація. Мама відпускає дитину самостійно в магазин, але насправді йде за нею на відстані. Якщо вона її помітить, як варто вчинити?». Спікери пояснили: відпускаючи дитину саму, мама показала, що довіряє їй, що вона досить доросла. Але на практиці довела зовсім інше. Тому дитина, помітивши свою маму, яка за нею стежить, сприйме такий жест як недовіру, що дуже погано відобразиться на сімейних стосунках.

Спікери порадили: якщо Ви хочете стежити за свої сином або дочкою, скажіть їм про це. Поясніть, що дуже хвилюєтеся, тому будете слідувати на відстані, але не будете їм заважати самостійно робити покупки або щось інше.

Детальніше про аутизм і довіру дивіться на відео.

Нагадаємо, на нашому сайті і Youtube-каналі вже також можна подивитися запис on-line семінару «Як налагодити взаєморозуміння між батьками нейротипових і аутичних дітей».

https://cwf.com.ua/yak-nalagoditi-vza%d1%94morozuminnya-v-shkoli-divitsya-zapis-on-line-seminaru-z-batkami-osoblivih-i-nejrotipovih-ditej/