9-10 жовтня в Кам’янець-Подільському відбулась VIII Міжнародна науково-практична конференція «Корекційна освіта: історія, сучасність, і перспективи розвитку». Всіх учасників конференції приймав у себе Кам’янець-Подільський національний університет.

Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму представила його директор Лариса Рибченко, яка виступила з доповіддю «Інклюзивна освіта дітей з аутизмом у загальноосвітній системі навчання».

Директор Фонду «Дитина з майбутнім» розповіла про спеціальні умови, які необхідно створити для особливих дітей в освітньому закладі, акцентувала увагу слухачів на важливій ролі педагога в освітньому процесі дітей з аутизмом і порівнювала зарубіжний досвід та ситуацію в Україні.

«Реально оцінюючи ситуацію, яка є в системі освіти в Україні, ми усвідомлюємо, що рідко в який школі зараз існує можливість забезпечити повноцінну інтеграцію для дітей з аутизмом. Досвід показує, що більшість з них, навіть знаходячись в загальних школах, мають досить негативний соціальний досвід – и потрібно ще багато років, для того щоб створити в українських школах повноцінні умови для інклюзивної освіти дітей з особливими потребами», – зазначила Лариса Рибченко.