Іноземні фахівці виступили з ініціативою привозити в Україну і адаптувати літературу з аутизму для українських педагогів і батьків. Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» стане одним з головних партнерів з розповсюдження такої літератури. Це рішення було прийнято в результаті зустрічі в Адміністрації Президента.

Українську сторону представляли народний депутат України Юрій Мірошниченко, засновник Фонду «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко, директор Фонду Лариса Рибченко, голова Асоціації батьків дітей з аутизмом Євгенія Панічевська, заступник президента Української Медичної Місії Анатолій Дейнега. Іноземну частина представляли дитячий лікар і президент Української Медичної Місії Джеймс Піпон, автор першого документального фільму про аутизм Томас Саксон, його помічник і громадський діяч Метью Овенс.

На зустрічі обговорювалися питання, які робоча група планує вирішити вже цього року:

  • відкриття діагностичних центрів по всій Україні;
  • експертна робота з педагогами, психіатрами і соціальними працівниками;
  • збільшення інформованості суспільства шляхом поширення інформаційних матеріалів.

«Ми вже давно поставили перед собою завдання донести до суспільства інформацію про аутизм і будь-які зміни в цій сфері. Звичайно ж, у першу чергу така діяльність адресується батькам, які виховують дітей-аутистів, і педагогам. Саме ці люди повинні знати все про такий розлад, інакше як боротися з ворогом, якого не знаєш в обличчя? Ми дуже вдячні містеру Піпону за його допомогу. Така інформаційно-просвітницька діяльність зможе закласти необхідний фундамент для відкриття регіональних центрів з аутизму по всій Україні », – каже Інна Сергієнко, засновник Фонду« Дитина з майбутнім».