В Києві пройшов круглий стіл по проблемам ранньої діагностики в роботі з аутичними дітьми, на якому Фонд “Дитина з майбутнім” представляла його співзасновник Лариса Рибченко. Круглий стіл відбувся в рамках триденної психологічної конференції “Псікон-2012”, яка стала стандартом якості таких заходів в Україні.

Під час круглого столу учасники конференції ділилися своїм досвідом, досягненнями та планами на майбутнє у вирішенні проблем діагностики і корекції аутизму. Тут піднімалися питання, актуальні для методики роботі з аутичними дітьми, визначалися плюси та мінуси сьогоднішнього стану програм навчання та інші питання, які хвилювали як учасників, так і слухачів.

Виступаючи перед публікою зі своєю доповіддю, Лариса Рибченко не тільки ознайомила всіх присутніх з діяльністю Фонду і школи – садка “Дитина з майбутнім”, але й чітко представила проблеми з якими доводиться стикатися на шляху підготовки дитини з аутизмом до життя в суспільстві, включаючи і брак спеціалістів, і повну відсутність фінансування даної проблеми. “Важливим питанням є на наш погляд питання підготовки кадрів, зокрема педагогічних. В нашому саду достатній штат спеціалістів, але знайти тих, хто дійсно хоче працювати з аутистами достатньо важко… Лекція, яку прочитала Вірджинія Бассі, та її коментарі показали, наскільки недостатня базова підготовка наших майбутніх корекційних педагогів, наскільки недостатні і не глибокі їх знання та уявлення про аутизм”, – підкреслила Лариса.

Відзначимо, що такі регулярні зустрічі ведучих експертів у сфері діагностики і абілітації аутизму повинні сприяти не тільки рішенню необхідних проблем, але й пошуку нових методів корекційної та діагностичної роботи з розладами аутичного спектру. Завдяки обговоренню та дискусіям спеціалістів ця сфера переходить на новий рівень, відкриваючи перед родинами, які виховують особливих дітей нові горизонти в рішенні проблем аутизму.