18 грудня в Житомирі відбувся семінар у рамках регіонального туру Консула провідної європейської асоціації «Аутизм Європа» Інни Сергієнко під назвою «Проблеми та досягнення у сфері аутизму в світі і Україні». Організатором події стала Житомирська обласна ПМПК.

«Нам дуже близькі проблеми дітей, особливо соціально незахищених. Тому ми дуже часто проводимо різні заходи подібного формату і всебічно їх підтримуємо. Хочу зазначити, що це дуже важливий напрямок, бо дітей треба адаптувати в соціум, щоб вони себе вільно почували. Я думаю, що ми спільно робимо дуже добру справу», – говорить голова Богунського районного ради Людмила Янушевич.
Завідувач обласної ПМПК Алла Шовтюк відзначила цінність семінару в рамках обміну досвідом та підкреслила важливість зміни світоглядного ставлення до дитини з аутизмом у суспільстві.
«Є багато дітей, які мають комбіновані порушення в розвитку. Не завжди педагоги і психологи можуть встановити первинне порушення важкої дитини. Особливо коли поруч зі спектром аутизму йдуть інші складні порушення. Тобто, нам – педагогам, психологам, консультантам – необхідна інформація, як займатися з особливою дитиною, за якими методиками. Десь близько 50 таких дітей з Житомирської області пройшли психолого-педагогічне вивчення через обласну ПМПК», – додала Шовтюк.
Під час семінару Інна Сергієнко звернула увагу слухачів і на теоретичні аспекти аутизму, і на практичні методи адаптації особливих дітей до життя в суспільстві. Вона узагальнила світовий досвід і донесла до аудиторії інформацію про корисні заняття, підходи й рекомендації для виховання і навчання дітей з аутизмом.
«Я як представник міжнародної організації дуже рада, що нас починають запрошувати та обласні ПМПК. Це свідчить про позитивні зрушення в боротьбі з проблемою аутизму. Питання, які мені ставили, говорять про те, що людям катастрофічно не вистачає знань по цій темі, а навчити їх нікому. Тому потрібна якась серйозна державна програма з навчання фахівців. Також людей хвилює питання, в який навчальний заклад віддати свою дитину: на індивідуальне навчання, в інклюзивну або спецшколу. Хочу підкреслити, що повинні бути всі варіанти, тому що ці діти різні і за розвитком, і за можливостями», – підводить підсумки Консул Інна Сергієнко.
Вона зазначила, що не всі батьки хочуть, щоб їхня дитина отримувала інклюзивну освіту в такій формі, в якій вона існує зараз. Тому що це часто не дає можливості особливій дитині домогтися максимального для себе ефекту. Пані Сергієнко підкреслила, що в таких школах повинен бути не асистент вчителя, а асистент дитини.
«Була озвучена проблема матеріальної мотивації вчителів інклюзивної класу. Саме тому вони не хочуть возитися з такою дитиною. Дуже добре, що люди зараз цікавляться, що вони отримують навіть ті невеликі знання, які можна отримати на подібному семінарі. У них вже виникає розуміння, як підходити до такої дитини, чому вона так поводиться. І, що важливо, зникає негатив. Бо якщо людина бачить на вулиці дитину, яка кричить і дивно себе поводить, у неї може виникнути негативне ставлення до такого хлопчика чи дівчинки. Я сподіваюся, що після моєї лекції таке відбуватися не буде, тому що педагоги будуть розуміти хоча б приблизно, що відбувається», – сказала Сергієнко.
Семінар в Житомирі – сьомий в регіональному турі Інни Сергієнко. Цього разу він зібрав більше сотні слухачів.
Фонд «Дитина з майбутнім» дякує Житомирській обласній ПМПК і його завідуючій Аллі Шовтюк за організацію семінару.

СTV. Житомир. Адаптация детей с аутизмом (Видео)