Як налагодити взаєморозуміння в школі: дивіться запис on-line семінару з батьками особливих і нейротипових дітей

На нашому сайті та Youtube-каналі вже можна подивитися запис on-line семінару «Як налагодити взаєморозуміння між батьками нейротипових і аутичних дітей».

Говорили на цю тему три спікери. Це Консул «Аутизм Європа» і засновниця МГО «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко, мама дівчинки з аутизмом Олена Коваленко і мама однокласника дитини з аутизмом Яна Чобіток.

Під час розмови спікери наголошували на тому, що страх у більшості випадків виникає від незнання чогось або непідготовленості. Тобто, якщо батьки нейротипових дітей дізнаються про те, що в класі навчатиметься аутист, вони одразу думають про божевільних, згадують страшні історії з новин, і все це накладають на нового учня. Це відбувається від того, що люди мало знають про особливих дітей, а тому їх бояться.
Щоб уникнути таких ситуацій, батьків необхідно готувати до того, що в класі разом з їхніми дітьми буде вчитися аутист. Вони повинні знати, що така дитина безпечна для інших, хоч і має свої особливості. Якщо останні пояснити батькам, то вони допоможуть і своїм дітям більше зрозуміти свого однокласника або однокласницю.

Саме тому спікери радять мамам і татам особливих дітей більше спілкуватися з мамами і татами нейротипових. Це дозволить по максимуму уникнути непорозумінь і страху. А це буде сприяти дружбі дітей у класі.

Раніше на нашому Youtube-каналі ми публікували розмову про інклюзивну освіту від дорослих аутистів.

https://cwf.com.ua/ru/2619-razgovor-pro-inklyuzivnoe-obrazovanie-ot-vzroslykh-autistov-delimsya-opytom-na-youtube/