«Вплив карантину на стан людей із РАС»: Консул «Аутизм Європа» Інна Сергієнко взяла участь у всеукраїнській конференції

Консул «Аутизм Європа» і засновниця МГО «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Корекційна спрямованість допомоги дітям та підліткам з розладами аутистичного спектру».

Організувала захід кафедра психокорекційної педагогіки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Під час свого виступу Інна Сергієнко розповідала про вплив карантину на стан людей із РАС. Доповідь базувалась на дослідженні “Аутизм-Європа”.

Як показало опитування організації, 35% дітей з РАС не займались навчанням від початку карантину, 53% – не мали користі від дистанційної освіти, 42% – не отримали підтримки від школи під час карантину, 68% – мали серйозні складнощі із поверненням до закладу освіти, 68% – відчували перенавантаження та мали нервові зриви.

Інна Сергієнко розповіла, що особливі люди в 7 разів частіше відчували стрес від самотності під час карантину, ніж інші. Саме тому безліч країн, серед яких Греція, Іспанія, Франція, Італія, дозволили аутистам не надягати маски і більше гуляти вулицями.

«В Україні теж необхідно подумати про комфортні умови для людей із РАС під час карантину, а тим більше – під час локдауну. Адже дослідження «Аутизм Європа» показало, що хоч для деяких особливих дітей умови дистанційної освіти підходять, більшість втрачає всі ті необхідні навички, які вони отримали під час занять зі спеціалістами. Таким чином, розрив між аутистами та нормотиповими дітьми лише збільшився. А ми просто не повинні допустити такої ситуації», – каже Інна Сергієнко.

За її словами, якщо відправляти аутистів на дистанційне навчання, то їх слід забезпечити необхідними умовами: організувати різні варіанти підтримки та фінансувати їх, забезпечити сім’ї навчальними матеріалами та обладнанням для онлайн освіти, влаштувати безперервний доступ до соціальних послуг, психотерапевтичної підтримки, консультацій та інших сервісів.

«На основі дослідження «Аутизм Європа», яке МГО «Дитина з майбутнім» наразі перекладає і скоро оприлюднить, ми вимагатимемо від влади розумних, а не божевільних карантинних обмежень для аутистів. Будемо готувати колективне звернення», – додала Інна Сергієнко.