Медики наполягають, що вакцинація – єдиний спосіб запобігання ряду невиліковних хвороб. Але деякі батьки вірять, що затверджений державою перелік і кількість щеплень перевантажують дитячий організм і викликають аутизм. Тому сім’ї відмовляються від вакцинації зовсім.

Таку позицію не підтримує консул “Аутизм – Європа”, засновник фонду допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” Інна Сергієнко.

Інна Сергієнко:

“У цьому питанні треба бути обережним. Серйозні вчені вважають, що аутизм – вроджений стан. А грішать на щеплення тому, що немає чіткого маркера виявлення аутизму – порушення діагностується за соціальними проявами. Спілкування починається у віці, коли роблять найбільше щеплень. Батьки, які раніше не помічали проявів, спостерігають їх після щеплення. Саме тому розлади аутистичного спектра пов’язують з вакцинацією”.

Міф про те, що щеплення викликають аутизм виник після дослідження Ендрю Уейкфілда у 1998 році. Лікар протестував 12 дітей з аутизмом і оголосив на весь світ, що вакцина КПК (кір, краснуха, паротит) викликає аутизм. Статтю опублікувало видання The Lancet, де Уейкфілд доводив зв’язок між щепленням і появою перших ознак аутизму протягом місяця після вакцинації. Інформацію миттєво підхопили ЗМІ, що породило страх батьків перед наслідками та відмову від вакцинації дітей.

Вчені вважають, що аутизм – вроджене порушення на рівні генних модифікацій, тому народитися здоровою і “підхопити” аутизм як нежить неможливо. Це підтвердили вчені з Данії, дослідивши протягом 10 років 657 461 аутиста.

Світова медична спільнота підтвердила факти шахрайства Уейкфілда, підробку фактів і порушення етики. У 2010 році Британська медичний рада позбавила лікаря права на медичну діяльність, а роботу в журналі відкликали.

Ще один міф про виникнення аутизму після вакцинації виник після поширення інформації про те, що до складу вакцини КПК входить тиомерсал – ртуть, яку використовували як консервант. Наукові дослідження не підтверджують шкоди компонента, але виробники все ж відмовилися від нього, щоб не активізувати рух проти щеплень.

Це ж саме стосується дослідження Крістофера Екслі, який заявив про виникнення аутизму через алюміній у складі вакцин. В ході дослідження лікар виявив у зразках мозку аутистів атипову кількість алюмінію і повідомив про зв’язок елементу і розладу. Теорію спростували як бездоказову, адже порівняння з тканинами мозку здорових людей не проводилося.

ВООЗ вважає, вплив вакцинації на виникнення аутизму – збіг у часі, а не наслідок. Більшість щеплень згідно з календарем припадають на вік, коли й виникають перші ознаки розладу. Відмовлятися від вакцинації не можна – її проводять у віці, сприятливому для формування імунітету. Наприклад, коклюш та кір для малюків до року смертельно небезпечні.

Імунітет у дітей з аутизмом слабший, ніж у здорових. Інфекційні хвороби в них протікають складно, довго й призводять до серйозних ускладнень. Вакцинація – це спосіб запобігти хворобам, з якими слабкий імунітет не впорається.

Інна Сергієнко:

“Медики рекомендують при підозрі на аутизм у ранньому віці перед вакцинацією проконсультуватися з імунологом – чи готовий організм малюка прийняти вакцину. Якщо протипоказань немає – робимо профілактичне щеплення, ні – відкладаємо на потім. Це стосується й інших захворювань, через які лікарі ставлять медвідвід або приймають рішення про відтермінування процедури”.

https://health.24tv.ua/vaktsinatsiya-yak-shheplennya-vplivaye-autizm-novini-zdorovya_n1390958