Представники МГО «Дитина з майбутнім» взяли участь в IV Науково-практичній школі з питань аутизму

3-5 вересня в Полтаві відбулася IV Науково-практична школа з питань аутизму. Основну її аудиторію складали лікарі, але були також представники громадськості та батьки. Так, МГО «Дитина з майбутнім» представила її засновник, а також Консул Аутизм Європа Інна Сергієнко на відкритті першого дня Школи.

«Дуже актуальний формат проведення – офлайн + онлайн. Захід носить більш медичний характер – що мене і підкупило. Я хотіла зрозуміти, як на проблеми аутизму та інших особливостей розвитку дивляться саме медики – які нові дослідження і підходи вони знають і використовують у практиці, які зміни в діагностиці критеріїв аутизму. Тут багато говорили про те, як відрізнити – що необхідно лікувати, а що ні. Цікава також тема освітніх процесів з точки зору медичних аспектів. Мене приємно порадувала велика кількість цікавих і грамотних доповідей, що ґрунтуються на сучасних дослідженнях в області аутизму», – ділиться враженнями Інна.

 

Після свого майстер-класу, який був присвячений домовленнєвому розвитку аутистів, Інна отримала багато питань про аутистів, особливо про дорослих, оскільки багато з ними спілкується. «Я розповідала про важливість домовленнєвого розвитку, комунікації з батьками, мотивацію та ресурси дитини. Після виступу обговорювали проблеми діагностування, ліцензування послуг, виділення державних грошей на аутистів і багато іншого “, – додала вона.

Білл Петерс, людини з аутизмом (США), який також є консультантом МГО «Дитина з майбутнім» спільно з директором з розвитку МГО «Дитина з майбутнім» Іриною Сергієнко прочитали лекцію на тему секс-освіти. “Звичайно, про секс аудиторія питати соромилася, але слухали з величезним інтересом! – розповідає Ірина Сергієнко. – Питання були про Білла – як це рости в сім’ї, де майже всі аутисти; як Білл справляється з сенсорикою і які відчуття є найбільшою проблемою ( запах, звук, світло)”.