Працевлаштування особливих людей стане однією із ключових тем Другої міжнародної практичної конференції з аутизму

Ще не так давно в Україні після 18-ти років дітям з аутизмом змінювали діагноз на «шизофренію» і вважали, що аутисти не здатні до навчання. Та поступово батьки та громадські організації змогли досягти того, щоб ці реалії почали відходити в минуле. Тому в цьому плані Україна зробила величезний крок вперед. Але лишається ще одна важлива проблема, яку необхідно вирішити, – це робочі місця для особливих людей. Бо подібних можливостей в Україні не так багато.

Саме тому під час Другої міжнародної практичної конференції з аутизму (IPAC-2020) буде піднята ця тема. Про досвід Перу щодо працевлаштування особливих людей розповість професорка чотирьох університетів США та Перу, засновниця (1979) та генеральна директорка організації – Сentro Ann Sullivan del Peru (CASP) Ліліана Майо Ортега.

За її словами, навіть найвідоміші підприємства Перу наймають людей з аутизмом та іншими вадами розвитку. Дехто з таких людей працює на одну компанію аж 24 роки безперервно. А все тому, що роботодавці виявили: аутисти – хороші працівники. Вони віддані своїй справі, часто просять більше роботи, не пліткують.

Такі люди отримують таку ж зарплату і пільги, як інші працівники, а також мають змогу доєднуватись до всіх соціальних заходів у компаніях. Завдяки роботі вони можуть повністю забезпечувати свої сім’ї фінансово, або ж допомагати з оплатою окремих послуг, до прикладу, комунальних.

Ліліана Майо Ортега наголошує: дуже важливо, щоб люди з аутизмом працювали, оскільки це допомагає їм почуватись повноцінними членами суспільства.

Друга міжнародна практична конференція з аутизму «IPAC-2020» відбудеться 21–22 та 28–29 листопада в онлайн форматі. Темою заходу стане інклюзія та супровід сім’ї. Виступлять на конференції 18 міжнародних та українських експертів.

Дізнатись більше про конференцію та як на неї потрапити можна тут: https://conf.cwf.com.ua/