Консультант МГО «Дитина з майбутнім» Білл Петерс та 9-річний аутист-художник Максим Бровченко розповіли про РАС в ефірі телеканалу TV5

Консультант МГО «Дитина з майбутнім» Білл Петерс став гостем програми «Підсумки тижня» на запорізькому телеканалі TV5. Разом із ним на ефір, присвячений Всесвітнього дню поширення інформації про аутизм, завітали Максим Бровченко – 9-річний аутист із Бердянська, який пише космічні картини, та його мама Оксана.

Під час розмови у студії Білл Петерс розповів, що його місія в Україні – допомагати сім’ям, які виховують особливих дітей. Він шукає способи, щоб налагодити комунікацію між батьками та аутистом, і пояснює, як можна зрозуміти потреби дитини з РАС. Окрім того, чоловік консультує щодо багатьох питань, пов’язаних із інклюзією.

На запитання ведучого про те, як з аутистами займаються у США, Білл відповів: «У той період, коли я дорослішав, ситуація з аутизмом у Сполучених Штатах була схожою на ту, яка зараз є в Україні. Моя соціалізація відбувалась шляхом навчання у школі. Крім того, я відвідував церкву, брав участь у спортивних змаганнях. Але найпершим кроком до комунікації з іншими безсумнівно була саме інклюзія. Адже спеціальних центрів із соціалізації або навчально-вихованих центрів у нас не було».

Розповів глядачам свою історію і Максим Бровченко. На програму хлопчик прийшов у темних окулярах. Пізніше пояснив: це не випадково, адже він, як і багато інших аутистів, відчуває біль від яскравого світла. Тому мета окулярів – захистити очі та запобігти навантаженню на них.

За словами мами Оксани, про те, що в хлопчика – РАС, сім’я дізналась, коли йому було три роки.

«Я б порадила тим батькам, які зіткнулись із аутизмом, прийняти свою дитину такою, як вона є, не пробувати її зламати. І не потрібно думати, що аутизм вилікують. Адже це не хвороба. Треба допомагати дитині стати самостійною, розвивати її спецінтереси», – поділилась Оксана Бровченко.

До слова, Максим свій спецінтерес знайшов. Він цікавиться космосом і всім, що з цим пов’язане. А ще – пише картини на цю ж тему. Одну з них навіть планує подарувати засновнику компанії SpaceX – Ілону Маску.

Подивитись ефір з Біллом Петерсом і Максимом Бровченком можна тут: https://www.youtube.com/watch?v=YMF0kvZ38vM