Інна Сергієнко виступила з доповіддю про підтримку сімей з особливими дітьми під час V науково-практичної школи з питань аутизму

Українські сім’ї, які виховують особливих дітей, потребують постійної підтримки, зокрема, і від держави. І для того, щоб ця система запрацювала, необхідно, перш за все, створити справжнє інклюзивне суспільство.

Про таке Консул «Аутизм Європа» та засновниця МГО «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко розповіла під час V науково-практичної школи з питань аутизму «Діти, підлітки та молодь з розладами аутистичного спектру. Нові виклики та підходи до терапії та реабілітації».

Захід відбувся у Львові – у онлайн та офлайн форматах.

Під час свого спілкування з аудиторією Інна Сергієнко говорила про соціалізацію та комплексну підтримку сімей з аутистами та фахівців, які з ними працюють.

Вона розповідала, що родина, яка виховує особливу дитину, також поступово аутизується. Бо батьки постійно стикаються з нерозумінням, відторгненням соціуму, принизливою жалістю та навіть зневажливим ставленням.

«Сім’я часто опиняється в умовах, коли вона не може розраховувати на допомогу ні родичів, ні друзів, ні держави. У неї немає грошей, щоб організувати правильну корекцію для своєї дитини. Тому батьки перебувають із нею 24 години на добу. Це дуже нелегко», – наголосила Інна Сергієнко.

«Саме тому МГО «Дитина з майбутнім» постійно працює над тим, щоб про проблеми аутистів та їхніх сімей в Україні знали. Ми ні на мить не зупиняємо інформаційну кампанію, займаємось адвокацією та соціалізацією, намагаємось допомогти регіонам. Ми втілили і продовжуємо втілювати різні освітні проєкти. А також постійно спілкуємось із представниками міжнародної спільноти. Бо тільки активними діями можна дійсно щось змінити», – розповіла Консул «Аутизм Європа».

Загалом під час конференції виступали, як українські, так і закордонні експерти. Окрім підтримки сімей з аутистами, говорили і про депресії у дітей з розладами розвитку, про діагностику РАС, терапію та реабілітацію в умовах пандемії, психічне здоров’я, епілепсію та дорослий аутизм.

Дізнатись докладніше про спікерів та конференцію можна тут:

http://rimononline.in.ua/autism2021