“Формуйте навколо дітей екологічний і безпечний інформаційний простір”, – Інна Сергієнко, Консул “Аутизм Європа”

Шановні друзі!

Щороку 2 квітня за ініціативою ООН увесь світ відзначає День поширення інформації про аутизм. Як МГО «Дитина з майбутнім», ми відзначаємо цю дату вже водинадцяте і добре знаємо, наскільки важливими для аутистів та їх родин є доступність, вчасність і повноцінність інформації. Та сьогодні я хочу звернути увагу на ще один важливий аспект у контексті цього дня. 

Коли ми говоримо про інформацію як суспільно важливе явище, завжди треба пам’ятати, що не вся інформація є достовірною і правдивою. Не вся вона є корисною. Щодня на кожного з нас звалюється стільки новин, що у їхньому вирі можна потонути. Іноді і, на жаль, все частіше, значну її частину складає відверта брехня чи прихована неправда. Вони призводять до появи у соціумі різного роду фейків, міфів та навіть(!) несуть очевидну шкоду здоров’ю дітей.

У своїй діяльності ми постійно зіштовхуємося з такими недоброчесними фактами і вказуємо на їх недопустимість і шкоду. За великим рахунком, навіть неважливо, хто їх продукує – спеціально шахраї чи неосвічені користувачі соцмереж мимоволі. Важливо інше. Важливо те, що їх жертвами стають конкретні люди, які сприймають недостовірну інформацію за чисту монету і приймають, орієнтуючись на неї, серйозні рішення щодо своїх дітей.    

Звичайно, в епоху гібридних воєн та масових інформаційних технологій ніхто не в силах ліквідувати це явище, проте ми віримо, що спільними зусиллями доброчесних і порядних людей можливо суттєво обмежити розповсюдження і вагу неправди в нашому щоденному інформаційному просторі.

Саме тому МГО «Дитина з майбутнім» спільно з нашими колегами і партнерами в Україні, ЄС та світі закликає всі організації і спільноти, що опікуються питаннями аутизму і не тільки, продукувати і поширювати лише правдиву і перевірену інформацію. Формуючи цим самим навколо наших дітей екологічний і безпечний інформаційний простір – простір, який є ключовим фактором забезпечення ефективного розвитку і гідного життя для особливих дітей і усього нашого суспільства.

З повагою і найкращими побажаннями,

Інна Сергієнко

Засновник МГО «Дитина з майбутнім»

Консул «Аутизм Європа»  

м. Київ, 2 квітня 2021р.