Батьки дітей з аутизмом скаржаться на бездіяльність влади

Останнім часом Міжнародна громадська організація «Фонд допомоги дітям з аутизмом «Дитина з майбутнім» отримує від батьків дітей з аутизмом все більше скарг на бездіяльність з боку представників влади і закладів освіти, ігнорування прав і потреб дітей з особливостями розвитку. Це стосується різних регіонів нашої держави і дітей різного віку. Ми стурбовані таким розвитком подій, хоча й продовжуємо підкреслювати, що в Україні вже сформовано непогану (хоч, звісно, ще далеку від досконалості) законодавчу базу для інклюзії та захисту прав дітей з особливостями розвитку.
Можливо, це тимчасові негативні наслідки періоду карантину, які відчули всі громадяни України, а, можливо, й початок загрозливої тенденції зі згортання тих досягнень у системі освіти і супроводу дітей з аутизмом, які були досягнуті усіма нами разом за останні роки. Найменше, що би ми хотіли, це опиратися на чутки і емоції, хоча, як ви розумієте, щирі батьківські емоції – невід’ємна і обов’язкова складова виховання кожної дитини.
Втім, враховуючи інформацію, яку ми отримуємо, і яка у своїй більшості є відкритою і доступною для всіх учасників наших спеціалізованих груп у соцмережах та інтернеті в цілому, ми хочемо звернутися до кожного, хто вважає, що їхня дитина зазнає тих чи інших утисків, не мовчати, а говорити про це відкрито!
Якщо з якихось причин ви не можете поділитися своєю інформацію у публічному просторі, пишіть нам в особистих повідомленнях, електронною поштою (info@cwf.com.ua), телефонуйте. Запевняємо вас, кожне ваше повідомлення буде вивчене і не залишиться без уваги з боку наших фахівців та експертів, партнерів і друзів, колег і соратників.
Нагадуємо, захист прав і свобод дітей з особливостями розвитку в Україні – завжди був і залишається головною метою і місією нашої діяльності.
З повагою, команда ГО «Дитина з майбутнім»
Раніше ми писали про позитивний досвід інклюзивного навчання в Житомирі. Читайте за посиланням https://cwf.com.ua/2651-poviriti-v-inklyuziyu-interv-yu-z-direktorkoyu-shkoli-v-zhitomiri-dlya-autizm-sogodni/