Консул «Аутизм-Европа» основатель фонда помощи детям с синдромом аутизма «Дитина з майбутнiм» Инна СергиенкоЗа останні декілька років громадський рух допомоги аутистам В Україні зробив великий крок вперед. Завдяки активній громадській позиції ряду організацій по країні, а також батькам, які перестали ховатися і ховати своїх дітей Міністерство охорони здоров’я України офіційно визнало дорослий аутизм, почали створюватися протоколи з аутизму. Міністерство освіти і науки України пішло на діалог по створенню системи освіти для аутистів.

Аутисти, які сьогодні живуть в Криму в наслідок подій, що відбуваються зараз позбудуться можливостей, які з’явились за останній час в Україні. Людям в регіонах складно, але по Україні вже прокотилися ціла серія прецедентів, коли батьки, озброївшись новими можливостями домагаються діагнозу «аутизм» для своїх 18-річних дітей, замість практикованого раніше діагнозу «шизофренія». Для багатьох дітей – це можливість навчатися, а от же і можливість працювати і бути повноцінним членом суспільства.

Державна система в Україні перестала відвертатися від аутистів, багато чиновників йдуть назустріч і готові до конструктивних пропозицій та спільній роботі з громадськими організаціями. Міністерство охорони здоров’я України активно розробляє протоколи по аутизму на базі протоколів Nice, які враховують останні досягнення в цій сфері завдячуючи супервізії громадських організацій, які активно співпрацюють із світовим досвідом. Міністерство освіти і науки України проводить освітні заходи, які спрямовані на навчання педагогів роботі з дітьми з аутизмом в дитячих садках і школах, активно працює Експертно – консультаційна Рада. Завдяки програмі інклюзивної освіти, яка запущена МОН України, діти з аутизмом вперше отримали можливість навчатися в звичайній школі, а не бути ізольованими в інтернатах або дома.

Нам щиро шкода, що аутисти Криму у складі РФ, особливо діти, не зможуть більше користуватися можливостями, які напрацювали для них українські громадські діячі. Однак ми будемо продовжувати співпрацю і з російськими колегами і з колегами з Криму – адже проблема аутизму не має меж і політичного забарвлення.

Консул «Аутизм-Європа»
засновник Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім»
Інна Сергієнко