Премьер-министр Николай АзаровПрем’єр-міністр України Микола Азаров підписав меморандум про співпрацю між Кабінетом Міністрів України і представниками всеукраїнських громадських об’єднань інвалідів. Про це повідомляє департамент інформації і комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

Азаров закликав представників громадських об’єднань інвалідів брати активну участь у розробці соціальних законопроектів при громадських радах, які діють при центральних органах виконавчої влади, а також безпосередньо доносити свої прохання через урядового уповноваженого з прав інвалідів до уряду.

На його переконання, перед органами влади та громадськими об’єднаннями інвалідів сьогодні стоїть спільне завдання – підняти стандарти у сфері захисту інвалідів до європейського рівня.

Зокрема, найшвидшого врегулювання потребують питання адаптації будівельних норм до потреб осіб з інвалідністю та посилення контролю над їх дотриманням, виконанням підприємствами та установами різних форм власності нормативу з працевлаштування людей з обмеженими можливостями, поширення практики інклюзивного навчання та інше. Для системного вирішення цих та інших проблем урядом України затверджена цільова програма “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН з прав інвалідів на період до 2020 року”.

Положення меморандуму передбачають створення дієвих механізмів для участі громадськості у виробленні державної політики в соціальній сфері.

Так, згідно з меморандумом представники уряду України та громадські активісти будуть проводити постійні консультації з питань захисту прав людей з особливими потребами, спільно розробляти план дій щодо створення в Україні безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та здійснювати моніторинг реалізації соціальних програм для людей з особливими потребами. Передбачається широке залучення представників громадських об’єднань інвалідів до громадських рад, створені при центральних органах виконавчої влади та в органах місцевого самоврядування, а також робочі групи, які працюють над розробкою та вдосконаленням законодавства у соціальній сфері.