26 вересня 2013 року у Будапешті Її Королівська Високість Принцеса Данії Мері відкрила Х Міжнародний конгрес «Аутизм – Європа» «Нові напрямки в аутизмі», участь у якому взяли більш ніж 1100 осіб із 73 країн світу. Конгрес збігся із 30-ти річчям європейської асоціації «Аутизм – Європа». Консул асоціації і засновник МГО «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко виступила з доповіддю про ситуацію в Україні з припиненням практики зміни діагнозу в 18 років з аутизму на шизофренію.

Метою Конгресу, який тривав 3 дні, був обмін досвідом та останніми досягненнями в сфері діагностики, ранньої інтервенції, лікування, інклюзивної освіти, підтримки, забезпечення робочими місцями, а також захисту прав людей з аутизмом, як у світовому масштабі, так і в масштабі кожної країни. Учасники із різних країн представили такі напрями, як генетичні дослідження, впровадження комп’ютерних програм для адаптації та соціалізації особливих людей, форми і методи навчання та інші. Особлива увага приділялася науковому підтвердженню використовуваних методик. Для участі в конгресі окрім провідних спеціалістів світового рівня були залучені і люди з аутизмом, які поділилися своїм сприйняттям світу і внутрішніми переживаннями.

«Україна відстає на 25-30 років по процесу вирішення проблеми аутизму, – підсумовує Інна Сергієнко. – Тому наше завдання зараз максимально скоротити цей термін, для чого ми повинні так само максимально використовувати світовий досвід, адаптуючи його саме під нас. Зараз світове суспільство виступає за об’єднання зусиль – обмін інформацією, методиками, візитами фахівців. І ми теж дуже підтримуємо такий настрій. Саме з цією метою під час конгресу ми поспілкувалися і домовилися про співпрацю з представниками багатьох відомих організацій як ближнього, так і далекого зарубіжжя, серед яких одна з найвідоміших у світі – Autism Speaks».