На вихідних у Києві відбувся дводенний семінар московського Центру реабілітації інвалідів дитинства «Наш сонячний світ». Фахівці з Москви приїхали на запрошення Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», щоб навчити українських фахівців і батьків новим методикам у роботі з дітьми з аутизмом.

«Ми були в Центр і «Наш сонячний світ» в червні і побачили доцільність і важливість кінезотерапії (володіння своїм тілом), яка є частиною розвивального моменту для дитини. Після візиту до Москви така важлива методика з’явилася і в нашому садочку», – говорить директор спеціалізованого дитячого саду для аутистів «Дитина з майбутнім» Наталя Стручек. Але оскільки ця методика є дуже складною і передбачає індивідуальний підхід, проробку суто точечних проблемних речей, то українським фахівцям дуже важливо і далі консультуватися з московськими колегами. «Також нам цікавий поведінковий аналіз, але тільки в застосуванні до навчання. Ми хочемо більше дізнатися про досвід російських колег, а потім вже вирішувати, як застосовувати його у нас» , – каже Наталя Стручек.

Окрім вже відомих методик на семінарі можна було почути про авторську методику сенсорної інтеграції від керівника московського Центру реабілітації інвалідів дитинства «Наш сонячний світ» Ігоря Шпіцберга.

«Я дуже вдячний Фонду «Дитина з майбутнім» за запрошення до України. Нам теж цікаво подивитися, як працюють фахівці у вашій країні. Дуже вразила сама схема, за якою працює садочок, – каже Ігор Шпіцберг. – Якщо порівнювати російські та українські досягнення, то спільне у нас те, що багато роблять самі батьки. В Україні багато досягнень на державному рівні, яких у нас в Росії ще немає ».

Фонд «Дитина з майбутнім» активно співпрацює з американськими та ізраїльськими фахівцями, але це країни з зовсім іншим менталітетом і культурою виховання дітей. У них була запозичена основна модель роботи з особливими дітьми. Але якщо говорити про передачу досвіду, кажуть фахівці, то росіяни підходять більше – і в їх, і в наших сім’ях абсолютно однакове ставлення до проблеми та її сприйняття.

5 канал. В Україні не готують фахівців для допомоги дітям з аутизмом

БТБ. В Україні відбувся семінар російських фахівців по роботі з особливими дітьми