П’ятий семінар Консула провідної європейської асоціації «Аутизм Європа» Інни Сергієнко під назвою «Проблеми та досягнення в сфері аутизму в світі і Україні» відбувся 21 березня в Миколаєві. Захід організував Державний комплекс соціальної реабілітації дітей – інвалідів у Миколаєві.

Консул «Аутизм Європа» Інна Сергієнко, директор Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко і місцеві фахівці говорили про те, що необхідно аутистам і як поліпшити корекційну роботу з такими дітьми.

«Це питання стало дуже актуальним для нас останні 5-7 років, – каже Надія Руденко, начальник відділу молоді та інтернатних установ департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації. – До цього батькам доводилося самостійно боротися з цією проблемою, а зараз цьому приділяють увагу і установи освіти, і соціального захисту, і громадськість».

Незважаючи на непросту ситуацію в країні, діти з аутизмом потребують професійної допомоги завжди. Як стверджують експерти, зволікати з початком роботи з дитиною – аутистом не можна – чим раніше почати правильну корекційну роботу, тим результативніше вона буде.

«У Європі вже є готові практики в сфері діагностики, ранньої інтервенції, лікування, інклюзивного навчання, підтримки, забезпечення робочими місцями, а також захисту прав людей з аутизмом. І найголовніше, що європейці цим досвідом з задоволенням діляться. А проблема України в тому, що ми відстаємо на 25-30 років у процесі вирішення питання аутизму. Моя місія, як представника провідної європейської організації, в основному – просвітницька. Я намагаюся донести світовий досвід до фахівців і сімей, які виховують особливих дітей, незважаючи на неспокійну ситуацію в країні. Це мій обов’язок, як громадянина України», – говорить Консул «Аутизм Європа» Інна Сергієнко.

«На семінарі у фахівців була унікальна можливість послухати тих людей, які не з чуток знають про цю проблему. Це громадська організація, яка, по суті, підняла весь державний організм, всіх державних мужів на вирішення цієї проблеми. Ми дуже добре розуміємо – чим більше у нас союзників, соратників, однодумців, тим краще буде результат. Тоді наші центри з нашими проблемами будуть вписані в державну політику. А сьогодні саме це – сформувати державну політику щодо дітей, які мають проблеми психофізичного характеру, – для нас надзвичайно важливо», – зазначила Галина Тазарачева, директор державного комплексу соціальної реабілітації дітей – інвалідів.

Семінар з аутизму в Миколаєві – п’ятий у регіональному турі Консула «Аутизм Європа» Інни Сергієнко.

Відео: Региональный тур консула “Аутизм-Европа” Инны Сергиенко. г.Николаев