Офіційна статистика вказує, що в Україні 2,5 тисячі аутистів, проте основна маса таких дітей не отримує правильний діагноз. Про це сьогодні на брифінгу розповіла консул “Аутизм Європа”, засновник БФ “Дитина з майбутнім” Інна Сергієнко, передає кореспондент УНН.

“Основна маса аутистів не отримує правильний діагноз. В Україні на сьогодні 2,5 тисячі аутистів”, – розповіла Інна Сергієнко, при цьому наголосивши, що ця статистика дуже занижена.

“За загальносвітовою статистикою – 1% аутистів від усіх дітей. Щороку в Україні народжується приблизно 500 тисяч дітей, тому помножте цю цифру на 18 і візьміть 1%, ви побачите значну розбіжність між офіційною статистикою і реальною”, – пояснила І.Сергінко.

“Частково занижена статистика пов’язана з тим, що самі батьки не хочуть офіційного діагнозу, тому що бояться стигматизації. А частково це пов’язано з тим, що на місцях лікарі або не володіють знаннями і не можуть поставити правильний діагноз, або їм не дозволяють ставити такий діагноз з різноманітних причина бюджетного та іншого характеру”, – розповіла консул.

Джерело: https://www.unn.com.ua/uk/news/1274321-2-5-tis-ditey-autistiv-znakhodyatsya-v-ukrayini-na-obliku-ale-tsifra-duzhe-zanizhena-konsul-autizm-yevropa