Світові дослідники розробили новий опитувальник з аутизму, який лікарі можуть заповнити протягом 20 хвилин при особистій зустрічі, по телефону або в Інтернеті. Він може правильно визначити дітей з аутизмом, залишаючи лікарю 86% вільного часу.

На відміну від опитувальників, які вважаються «золотим стандартом» виявлення аутизму (Autism Diagnostic Observation Schedule (ADOS) і Autism Diagnostic Interview-Revised (ADI-R)), новий – Оцінка розвитку та самопочуття (Development and Well-Being Assessment – DAWBA) – розроблений, щоб оцінити дітей на предмет психічних розладів. Він визначає прихильність дитини до певних дорослим, рівень стресу під час різних соціальних ситуацій і потреба дітей в певних ритуалах. Батьки, вчителі чи сама дитина може відповісти на питання. Потім комп’ютерний алгоритм аналізує результати і обчислює ймовірність аутизму у дитини.

Дослідники протестували анкету на 112 дітях, які страждають на аутизм, і дітей, у яких особливий брат або сестра, які раніше були оцінені на наявність аутизму за допомогою опитувань ADOS і ADI-R в рамках великого дослідження. Всі діти були у віці від 8 до 16 років.

Поки неясно, як за допомогою нового опитувальника можна відрізнити дітей з аутизмом від дітей з іншими порушеннями нервової системи. Дослідники планують протестувати його на великій вибірці дітей з іншими порушеннями. Але в той же час ранню версію модуля DAWBA вони зробили доступною в Інтернеті. Форми тесту для дітей, батьків і педагогів (англійською) можна знайти за посиланням http://www.dawba.info/py/dawbainfo/b1list.py?language=English

Джерело: https://sfari.org/news-and-opinion/toolbox/2015/quick-questionnaire-could-help-busy-doctors-spot-autism