Як за 10 років змінились підходи до виховання дітей з аутизмом: директор дитсадка «Дитина з майбутнім» дала інтерв’ю 24 каналу

Про те, як за 10 років змінились підходи до виховання дітей з аутизмом, сайту 24 каналу розповіла директор дитсадка «Дитина з майбутнім» Наталія Стручек.

За її словами, раніше в Україні про аутизм говорили, коли дитині виповнювалось 4-5 років, навіть якщо сім’ю щось у поведінці їхнього сина чи доньки бентежило раніше. Та тепер вік діагностики змінився. Виявити аутизм можуть уже в 2-3 роки. Хоча кращий результат буде, якщо розпочинати корекцію ще раніше.

Крім того, за словами Наталії Стручек, якщо 10 років тому фахівців, які діагностували аутизм, були одиниці, і говорити про це можна було лише з психіатром, то зараз усе змінилось. На ознаки розладу можуть вказати і педіатри, і неврологи.

Батьки, розповідає директор дитсадка, як і 10 років тому, не говорять усім про діагноз, проте це відбувається лише до певного моменту. Адже в ранньому віці це ще можна приховати, а пізніше вже очевидно, що дитина відрізняється від своїх однолітків.

«Найпоширеніша помилка – гонитва за нормою. Ті діти, які потрапляють до нас, перебувають нижче рівня, достатнього для перебування у звичайному середовищі. Якщо дитину, яка не розмовляє, не імітує поведінку дорослих, у 2 роки помістити у звичайний садок і чекати, поки навчиться – це втрата дорогоцінного часу», – розповідає Наталія Стручек.

Вона наголошує, що сьогодні багато дітей з аутизмом потрапляють в інклюзію, раніше ж такої можливості не було. Проте, переконана директор дитсадка, наша система освіти ще не готова якісно навчати особливих дітей.

Повністю прочитати матеріал, про те, як ще за 10 років змінились підходи до виховання дітей з аутизмом, можна тут: https://healthy.24tv.ua/yak-za-10-rokiv-zminilis-pidhodi-do-vihovannya-ditey-autizmom_n1518093